| Ana_5916 a întrebat:

Este adevarat ca pizza afecteaza corzile vocale?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu vad cum ar putea sa afecteze corzile vocale.Stiu ca inghetata sau bauturile racoritoare reci sunt daunatoare pentru corzile vocale.Dar pizza?

| danut a răspuns:

Mai degraba afecteaza stomacul deoarece este produsa in mare parte din coca prajita (coapta la foc puternic si in timp scurt).

| alessia5158 a răspuns:

Nu este adevarat caci nu are cum sa ajunga in zona laringelui unde se afla localizate corzile vocale--- cand inghiti, deasupra laringelui se afla un fel de capacel(epiglota) care se inchide nepermitand alunecarea bolului alimentar spre laringe si trahee.

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Mancarile reci dauneaza corzilor vocale dar nu si pizza.