| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca stiinta a reusit sa demonstreze ca am evoluat din maimuta? Mi-a spus cineva ca este 100 % sigur ca oamenii au fost maimute. E adevarat ca unii seamana cu maimutele, dar nici chiar asa... Cum a reusit maimuta sa aiba constiinta? Va rog, spuneti-mi ca nu a demonstrat nimic. Nu cred ca ar fi cineva fericit sa afle ca strabunica lui a fost o maimuta.

21 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Stiinta nu a reusit inca sa demonstreze ca am evoluat din maimuta.
In schimb stiinta a demonstrat in decursul veacurilor ca Soarele se invarte in jurul Pamantului, ca niciun obiect mai greu decat aerul nu poate zbura, ca pasagerii unui tren care ar rula cu mai mult de 40 de km/h s-ar asfixia, ca transmiterea sunetelor prin aer este imposibila, ca cea mica particula care exista este atomul, ca operatiile pe creier sau pe cord sunt imposibile pentru ca pacientul deceda imediat samd.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cine este 100 % sigur ca oamenii au fost maimute probabil se refera la familia lui, si nu zice nimeni ca n-o fi avut vreo bunica maimuta. Poate e chiar maica-sa si atunci stie sigur ca se trage din maimuta;) Teorii sunt multe si fiecare crede ce vrea. Unele materiale sunt interesante, uite iti recomand un site unde gasesti vrute si nevrute, eu il am in favorites si mai vad cand in cand: http://www.dimensiuni.ro

| Ianna33 a răspuns:

rolling on the floor Dar omul nu se trage din maimuta. Argumentele? Ratiunea, statura bipeda si limbajul articulat. Nu mai spuneti prostii straight face

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Sunt o gramada de intrebari carora nu le putem gasi un raspuns. O sa aflam adevarul intr-o zihappy

| vilmaristul a răspuns:

Eu vad evolutia din maimuta, in ideea ca ele au fost o civilizatie,, plantata" si ajutata sa se dezvolte pe terra, dupa care au fost lasate de izbeliste, si au trebuit sa evolueze pentru a exista

| maya_7683 a răspuns:

Cine crede ca se trege din maimuta inseamna ca asa este.Deci,daca iti convine ideea ca te tragi din maimuta asta si esti, o mare gorila. Fara suparare dar...esti ceea ce crezi.

| Emena a răspuns:

Pai si strabunica ta a fost.si tu esti o maimuta

| SnicK a răspuns:

Daca tu crezi ca maimutele au fost parinti, bunici si stra strabunci tai e treaba ta.

| PlAC a răspuns:

Nu am auzit asa ceva.

| PlAC a răspuns:

Sunt numai minciuni contra religiei noastre adevarate.

| PlAC a răspuns:

Prietenul tau e un mincinos care vrea sa impresioneze si sa te traga si pe tine in jos cu minciunile lui.

| PlAC a răspuns:

Sau cel care ti-a spus.

| NomberOne a răspuns:

Daca tu te tragi din alta familie nu e nimic.eu ma trag din Adam si Eva.

| Carouri a răspuns:

@c2rmen : Maimuta a evoluat si ea, de aia ii spune teoria evolutiei.

| someone_8322 a răspuns:

Sunt de acord.am si eu maimute in scoala laughing

sincer, nu prea cred eu asa ceva thinking

| Cleona a răspuns:

Noi nu am fost maimute, bine asta e o teorie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa zicem ca-i adevarat, dar cine a creat maimuta? confused

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Carouri a evoulat din aer? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau gasit fosile umane mai vechi decat asa zisii fosti stramosi ai omului(care nu sunt altceva decat niste bucati de oase)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau gasit fosile umane mai vechi decat asa zisii fosti stramosi ai omului(care nu sunt altceva decat niste bucati de oase)

| anna_5786 a răspuns:

Da, asa se spune si asa si cred ca este. Religia spune ca ne tragem din adam si eva, dar stiinta ca ne tragem din maimute si ca omul(homo sapiens sapiens) este cea mai dezvoltata dintre toate.