| Morrigan a întrebat:

Daca oamenii au evoluat din maimute, maimutele din ce au evoluat?

40 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fiindca omul este pe ultima treapta a evolutiei.laughing

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Noi evoluam in continuare, evolutia nu se va opri niciodata, omul este ultima specie din genul homos care mai exista, daca disparem dispare genul homo

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

In extraterestrii?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Evolutia nu inseamna ca azi esti pisica maine caine tu nu sti cei evolutia ema am pe blog teoria evolutiei oricine o poate intelege nu-i grea, noi evoluam, ne adaptam la mediu

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Stiu ce inseamna teoria evolutiei.Numai ca eu nu cred in ea.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Viata de pe pamant poate avea origine din spatiu, desi da suntem extraterestrii cu totii, ema eu nu cred in nimic, tu esti cea care crezi, eu observ evolutia ca e singura care aduce dovezii, explicati rationale

| Tadeus21 a răspuns (pentru RAY):

Daca oamenii vin din maimute atunci de ce maimutele nu se transorma in oameni?

| RAY a răspuns (pentru Tadeus21):

Tu nu intelegi ca nu vin din maimute

Apache
| Apache a răspuns:

Oamenii nu au evoluat din maimute...am fost 2 specii diferite cu un stramos comun, dar care ne-am separat la un moment dat
Noi am devenit inteligenti si am adoptat o pozitie bipeda...maimutele au ramas la fel.
Iar ca stramos comun...toate mamiferele, deci nu doar maimutele, au ca stramos un soarece numit Eomaia via Darwinia
ce arata cam asa :
http://www.amazingdata.com/......811100.jpg

mistery solved

| Inferno a răspuns:

"Evolutia nu exista! Dovada; verigile intermediare nu au fost gasite niciodata! "
Eronat.
Evolutia exista! Dovada: verigule intermediare care au fost gasite:
Tiktaalik, care indică tranziția de la pești la tetrapode.
Thrinaxodon, care indică tranziția de la reptile la mamifere.
Ambulocetus, care indică tranziția de la mamifere terestre la cetacee (balene și delfini).
Archaeopteryx, care indică tranziția de la reptile la păsări.

| Inferno a răspuns:

Dar cum explici tu faptl ca primele forme de viata au fost mult mai simple decat precedentele? Pur si simplu au aparut specii din ce in ce mai complexe.

| Inferno a răspuns:

Studiind rocile s-au descoperit fosile de la primele fiinte ce populau oceanul si Pamantul. Am si o enciclopedie cu ele. Nu mai stiu cum se numeau. Pe parcurs ce avansam si analizam roci cu o vechime mai mica gasim animale mai complexe, pesti si chiar mamifere acvatice.
Nu stiu sa-ti dau exemple, ca au niste denumiri complicate animalelel alea.

| CobraLeon a răspuns:

Citeste si nu te mai da destept: http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution. Observ ca orice raspuns ce ti se ofera il iei la misto...trist

| RAY a răspuns:

Oamenii au evoluat din maimute tu te auzi? nu am evoluat din maimute, suntem maimute africane care au parasit africa acum 70 de mii de ani si sa raspandit in toata lumea, suntem mamifere, stramos comun = cimpanzeu acum 7 milioane de ani, dovezii adn aproape indentic, anatomie indentica cu un cimpanzeu, fosile gasite in africa, mai vrei dovezii?
desi sa fie clar suntem maimute clar, cimpanzeii sunt maimute si ele dar sau adaptat la acel mediu noi suntem din genul homo ele din alt gen, evolutia explica rasele umane, grupele de sange diferite, culoarea pielii, am si pe blog calatoria omului din africa asia, Australia intra macar sa vezi

| RAY a răspuns:

Tu crezi ca doar maimutele sunt mamifere? si balena e mamifer, mamiferele au stramos comun reptilele, reptilele din amfibieni

| Morrigan explică (pentru RAY):

Si amfibienii?rolling on the floor))

| Morrigan explică (pentru RAY):

Si totusi de ce as crede ca doar maimutele sunt mamifere.thinking stiu care sunt mamiferele si am intrebat doar din ce au evoluat maimutelethinking big grin

| werewolfbruno a răspuns (pentru Morrigan):

Daca nu stii chesti elementare din aceasta categorie TPU dc mai te obosesti sa sc

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns (pentru Morrigan):

Din protozoare.

| RAY a răspuns (pentru Morrigan):

Acum 3 miliarde ani aproximativ a aparut viata pe viata, sa descoperit cea mai vechie fosile datand din acea perioada, imp de miliarde de ani viata a fost sub forma de microbii apoi a urmat o explozie spontana, din arn sa trecut la adn, de la chimie la biologie sunt multe de spus, daca nu vei vedea cei adn nu poti intelege inceputul vietii si dezvoltarea ei, amfibienii = microbii

| Morrigan explică (pentru werewolfbruno):

De ce nu? thinking

| RAY a răspuns (pentru Morrigan):

Tu ai pus intrebarea la misto?

| RAY a răspuns (pentru Morrigan):

Cauta pe net epoca cambriana

| Morrigan explică (pentru werewolfbruno):

Stiu, doar ca vreau sa aud ideeile altora, vreau sa imping "stiinta" la limita sau doar sa incerc si sa vad daca cedeaza, daca ajunge la conluzia ca avem un "creator" - nu "dumnezeul" crestinilor sau a altor religii, pur si simple un "creator al vietii" big grin (ma plictisesc si nu am altceva ce face, da ma duc in 10 min in oras si scapati cateva ore de minerolling on the floor)) big grin

| RAY a răspuns (pentru Morrigan):

E simplu un creator, se vede cat de rational gandesti, nu ma nu exista nici un creator e doar slabiciunea omului in a da un raspuns rational asa da unu primitiv

| ゼロの a răspuns (pentru Morrigan):

Amfibienii din bacterii monocelulare sau pluricelulare.

| RAY a răspuns:

Degeaba explic ca observ ca nimeni nu intelege, nici numai explic, gandeste e asa greu sa gandesti

| RAY a răspuns:

Mai explic o data daca nu intelegi treaba ta, maimutele au un limbaj articulat si neocortex noi suntem maimutele alea, cimpanzeii sunt al tip de maimute adaptate la mediu lor de viata, nu toata maimutele au un singur tip de viata mai sunt gorilele, uragutanii, cimpanzeii etc, noi suntem genul homo ele nu

| RAY a răspuns:

Si chiar si cimpanzeii au un limbaj a lor, sentimente doar ca sunt adaptate acolo in copac

| RAY a răspuns:

Nu a cazut teoria lui primele micro organisme au o structura simplu, eu te inteleg tu urasti explicatile rationale ai nevoie mereu de explicati divine, cred ca si cand ploua sau cand bate vantul ai explicati divine

| RAY a răspuns:

Nici noi oamenii nu folosim zilnic mii de cuvinte, isi reamintesc ca cele mai dese cuvinte sunt si cele mai simple

| RAY a răspuns:

Totul e aberatie care nu include divinul pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-ti imaginezi litera "Y" iar oamenii si "maimutele" stand pe cele 2 crengi de sus. Stramosul comun celor 2 este la baza crengii de jos. Cred ca mai simplu de atat nu poate fi explicat ...acum ai inteles care e faza cu oamenii si maimutele?

| teo6dia4c99 a răspuns:

Draga mea este gresit sa spui ca oamenii au evoluat din maimute. Maimutele si oamenii au evoluat dintr-un stramos comun.

| RAY a răspuns (pentru teo6dia4c99):

Homos sapines si cimpanzeii au evoluat dintr-un stramos comun, noi suntem maimute

| teo6dia4c99 a răspuns (pentru RAY):

Nu vreau crying

| Michaella95 a răspuns:

Wow.tu chiar vrei sa iti sti toti stramosi..imposiblelaughing

| Morrigan explică (pentru Michaella95):

Nu vreau sa imi scape nici macar unu rolling on the floor))))))))))

| Michaella95 a răspuns:

Atunci...ai o misiune lungalaughing)