Apache
| Apache a întrebat:

Esti de acord cu eutanasierea cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| JoJo a răspuns:

Solutia este sa-i sterilizeze, nu eutanasierea! Odata ce vor fi sterilizati toti, nu se vor mai inmulti...si peste ceva ani nu vor mai fi caini de strada. E o prostie eutanasierea lor, nu are nimeni niciun drept sa-i omoare!

91 răspunsuri:
| DontHaveANamee a răspuns:

Nu! E cea mai mare porcarie. straight face. Adică frate, şi câinii sunt fiinţe.

| zbordefluture45 a răspuns:

Nu.

| Gizăz a răspuns:

Da! Să-i otrăveasca pe toți, dă-i în morții lor de spurcați.

@critica: Iertați-mă că nu vreau să văd câini pe stradă și nu văd altă soluție pentru numărul uriaș. Sunt un insensibil și aș merita să fiu otrăvit ca ei! Sunteți penibili! Să dați locul unei gravide sau să ieșiți să împingeți de autubuz pe viscol nu sunteți în stare. Să dați din plisc pentru niște animale e prima grijă! Ce papagali!

| amicool08998 a răspuns:

Nu eventual sa-i sterilizeze sau sa-i duca intr-un adapost

| Rush a răspuns:

Niciodata,@gizaz esti un ratat, mai bine sa ii bage intr-un adapost ceva in loc sa ii omoare...dar asta e lumea, rea pe scurt.

| Ţepeşu a răspuns:

@Gizaz esti varza.

| MMihai a răspuns:

Da, evident!

| Malvina24 a răspuns:

NU.NU este corect sa ucidem niste suflete!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. A devenit deja un act de curaj sa mergi pe strada, pentru ca sunt peste tot si, sterilizati sau nu, sunt periculosi si purtatori de boli.

| V3ra a răspuns:

NU categoric, ar trebui luati si dusi la un adapost, in niciun caz omorati! sunt si ele niste suflete totusi!

| Patrăţel a răspuns:

Caini se inmultesc pe zi ce trece,sunt peste tot, nu-s pe cale de disparitie frate. Uni dintre ei sunt chiar foarte rai, nu neaparat sa-i eutanasieze, dar oricum trebuie facut ceva in privinta lor, nimeni nu stie cum sa scape de ei, ti-e si frica sa te duci sa arunci ceva la gunoi sa nu te trezesti muscat de cine stie ce dihanie.

| MissIndependenttt a răspuns:

NuuucryingChiar nu sunt de acord cu eutanasiere mie chiar imi este mila de cainii vagabonzi.Cu toate ca s'au intamplat multe accidente si cateodata unii sunt cam violenti dar sa gaseasca cu totul alta solutie in afara de aceeasta care mi se pare o porcarie.:*

| Karinakari99 a răspuns:

Da! Chiar dacă sunt doar nişte fiinţe, trebuie eutanasiaţi fiindcă s-au înmulţit şi muşcă lumea!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Nu,cu toate ca am fost si eu muscata

| BebeStrumf a răspuns:

Sunt de acord doar daca cainele vagabont este turbat, in schimb nu; asa i'am duce pe cale de disparitie.Sterilizarea ar fi o idee plus adapostul.

| LaLaura a răspuns:

NU, nu sunt de acord, sunt de acord cu sterilizarea, odată sterilizată femela nu mai intră în călduri iar masculii nu mai au de ce să fie agresivi, și în principiul câinii o să moară de moarte bună ori din accidente. Câinii vagabonzi au rezultat din prostia oamenilor când i-au aruncat în stradă când s-au mutat în oraș sau nu au mai vrut să-i îngrijească,sau când nu au mai avut nevoie de serviciile lor dar na așa-i omul, așa își repară greșeala și așa mulțumește ( dă vina pe câine ca na, el nu poate să riposteze). Halal omenire dacă ne bucurăm că omorâm. ( Și avem banii de campanie politică, tot ce ține de politică, dar n-avem banii pentru a ne face oameni, nu bestii, dar na, Rom rămâne în urmă la orice, alte țări au banii de necuvântătoare și nu se plâng că le dau boli, dar na, gândirea nostră de român)

| Vizitiul a răspuns:

Rush, vad ca-i faci ratati pe unii de pe aici. Tu ai stat sa te gandesti o clipa daca exista astfel de spatii pentru caini? Sau daca exista fonduri pentru asa ceva? Tu nu vezi ca si oamenii o duc rau? Daca tot esti atat de sufletist, ai lasa 10 caini in casa matale pentru a nu-si pierde zilele hoinarind pe strazi? Asa ziceam si eu. Cred ca cei care nu doresc eutanasierea cainilor vagabonzi, ori n-au fost niciodata alergati de un caine, ori n-au fost muscati.
Apache, da, sunt de acord cu eutanasierea cainilor. Multi oameni nu sunt de acord, dar daca le dai un caine sa-l ingrijeasca pentru a nu fi omorat, iti spun sigur ca refuza sau il omoara chiar ei cand ajung acasa. Intr-o tara care pretinde a fi civilizata, n-au ce cauta cainii printre oameni. Azi-maine vom face slalom printre boi. Sau facem deja...

| Vizitiul a răspuns:

JoJo, nu ai dreptul sa-i omori, dar ai dreptul sa -i privezi de inmultire. In cel mai scurt timp o sa dispara aceasta rasa. Ce zici, nu te-ar deranja deloc faptul ca nu-ti iau viata, ci pur si simplu te privez de faptul de-a avea urmasi? Ba, dar cand va aud, cand va aud...O adunatura de inepti, toti astia care dati stupizi nefondati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as trece la eutanasierea oamenilor.In fiecare zi cate un idiot atenteaza la portofelul meu, ei raman in libertate pentru ca sunt rasa ce domina deocamdata pamantul.
Dar, de ce nu? am omorat noi si triburi si am ras de pe pamant si cateva localitati, o sa ne oprim la cativa catelusi?
In alta ordine de idei, vad ca iei voturi pozitive daca il injuri pe @Gizăz, ia sa incercam:
-esti un ratat dintr-o specie inferioara ce atarna acum cateva zile de craca unui copac in stadiul de maimuta. Evolutia ta, infectule(e prea soft?) s-a produs brusc, iar creierul tau s-a stins ca un chistoc, pentru ca ai inteligenta mai scurta decat durata unei tigari aprinse.Esti invidios pe un catel, pentru ca n-ai oua la purtator sa treci pe langa un pitbul corcit cu un maidanez, iti e frica si de o pisica...esti leguma frate!
Acum astept rezultatele experimentului "stupizi pentru opinii diferite".

| améliee a răspuns:

Sincer nu cred ca sunt cainii o problema. Mai degraba ma deranjeaza 'turma' de oameni de pe strazi decat un caine, doi din 2 in 2 km. Si cred ca oamenii reprezinta un pericol mai mare.
Nu sunt de acord cu eutanasierea, evident. Au si ei dreptul la supravietuire, asa cum il avem si noi. Si, oricum, ca buni crestini ce ne autodeclaram (majoritatea cel putin), nu ar trebui sa ucidem ('the Bible says so').

| Dmesss a răspuns:

Eu sunt de acord cu eutanasierea cainilor vagabonzi, a celor care ii protejeaza, si a altor prosti.

| AdamJensen a răspuns:

Da

| AdamJensen a răspuns:

Amelie _5511 esti prost/proasta poate din 2 in 2 m

| Hombre a răspuns:

Sunt de acord cu eutanasierea cainilor, si cu castrarea acelora care face mare scandal ca iubeste caini, cacanari se vaita ca ii musca caini si cand se ia o masura pentru rezolvarea problemei sare de curu' muscat de caine in sus si se da mari aparatori al lor. Niste dementi care pune animalul inaintea omului. Deci inca o data vreau si castrarea sustinatorilor de caini.
@Rush castratule/a sa dai bani tu si neamul tau sa intretineti cainii nu sa sustii o actiune care atenteaza la buzunarul meu ca iti place tie sa bati campi si ti-ai descoperit marea vocatie de injutator si iubitor de caini, pun pariu ca daca te pune sa platesti taxa pentru adapost te dai accidentat dar iti place sa faci impresie.

NOname
| NOname a răspuns:

Un sondaj de opinie?

Nu, nu sunt de acord cu eutanasierea câinilor, dar sunt de acord cu sterilizarea lor.
Au şi ei dreptul la viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba cu eutanasierea apache-ilor domestici.si cat mai repede.sa nu apuce sa se inmulteasca.

Apache
| Apache explică:

@fumaretul
mare ratat mai esti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spus cumva "eşti"? Să mi te adresezi cu dvs., că n-am ciocnit valizele în gară, în iarna lu' '93! Sau, nu ne mai cunoaştem rangul? De ce postezi cu bună ştiinţă la altă categorie, eşti vreun "jmeker"?
Eşti raportat!

| TheFreak a răspuns:

La urma urmei, sunt si ei fiinte nu?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru cei care zic că acești câini vagabonzi nu merită eutanasiați :
http://www.ziare.com/......ni-1084010
http://www.bistriteanul.ro/......66383.html
http://www.adevarul.ro/......44955.html
„Este încă adormită după operaţie. I-am scos oasele care se rupseseră şi o bucăţică din creier cam cât o cireaşă. Din păcate, aceasta va rămâne fără un ochi pentru că acel câine a muşcat-o de două ori: o muşcătură a fost de faţă şi de ochiul drept pe care practic i l-a smuls, iar a două muşcătură de cap. Dinţii câinelui i-au fracturat oasele, iar bucăţica de creier unde a muşcat-o era compromisă. Acum aşteptăm să se trezească după operaţie".

Lăsați basmele cu câini pufoși și fundițe în coadă; reveniți naibii la cruda realitate!