| iFollowRivers a întrebat:

Sunteti de acord cu eutanasierea cainilor vagabonzi? Eu una, NU!

Răspuns Câştigător
| AllyLove a răspuns:

Eu ador catelusii si cred ca este o cruzime sa-i omoare, chiar nu sunt de acord!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu.
Dar sunt Pro-Sterilizare.

| blueangel99 a răspuns:

Nici eu. E mai bine să-i castreze.
Sau, dacă nu vor nici să-i castreze, să-i trimită în Asia, la iubitorii de animale, care se găsesc la tot pasul.
Pa, pa!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Eu unul DA, fiindca nu stau intr-un loc unde toti viseaza ca totul e roz, am muscaturi de caini destule la dosr... straight face asa ca chiar sunt animale, dar un om care ti-a facut rau ii zici sa se duca dracu, dar un kaine nici macar sa nul omori, nu co oi fii eu rau, dar cand sunt caini rai cu mine straight face

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Deci sa ma reformulez, preferi sa ii lasi iarna, prin canale si sa inghete de vii?, sau vara, cand mor de sete?, mai bine ii eutanasiaza si au incheiat problema

| infires a răspuns:

Eu nu.

| realitatea0101 a răspuns:

Cainii vagabonzi trebuiau sterilizati incepand cu mai multi ani in urma (cand nu erau asa multi)... inainte de 89 nu aveam aceasta problema. Pe atunci nu existau nici copii ai strazii, nici oameni fara adapost (prin canale) etc.
Acum e prea tarziu pentru aceasta solutie si se va apela la eutanasiere, sau victimele acestor caini: copii, oameni in varsta etc. vor fi din ce in ce mai numeroase (vezi cazurile recente cand haite de astfel de caini au sfasiat pana la moarte femei, batrani...).
Din pacate, solutiile "roz" enumerate pe aici sunt utopice in situatia actuala.
Ce bine ar fi daca iubitorii de animale ar fi si iubitori de oameni si ar ajuta copiii strazii si oamenii fara adapost (fara venit) sa nu mai traiasca in iadul de prin canale etc. nespalati, cu boli, paraziti etc.
Oricum bogatii sunt prea nesimtiti materialisti (cu viciul banilor/averilor) ca sa-i ajute, iar saracii sunt prea ocupati cu supravietuirea proprie, riscand si ei sa ajunga oricand fara nici un venit (sunt deja prea multi fara loc de munca si fara somaj sau ajutor social).