| Elena1234456 a întrebat:

Esti de acord cu eutanasierea cainilor vagabonzi? Eu nu sunt, as vrea sa aud si alte pareri.

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Sterilizati nu eutanasiati.nu stiti ce vorbiti.sau nu aveti suflet!

10 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pai ce e mai important? Sanatatea unui om, sau viata unui animal? Deci da, sunt total de acord.

| Ana a răspuns:

Eu sunt de acord.

luciana
| luciana a răspuns:

Sunt de acord sa fie stransi de pe strazi si facut ceva cu ei la nivel national cum se va hotara, eu voi fii de acord deoarece noi oamenii,( poate ca si ei ) suferim, dar nu mai suport sa ii vad si sa ma tem de ei de cate ori vin acasa, sa ma sperii si sa incerc sa ma apar de ei, cand apar neasteptat, de sub masinile parcate in zona caci acum mai nou, umbla in haite de cate 6, 7, ies si ne ataca, desi nu le facem nimic si multi au si fost muscati ( daca se intarata unul, incep toti odata) si nu mai ai curajul sa vii sau sa pleci stiindu-i acolo; sa nu ma vorbesc despre noptile noastre ( caci acum stam cu geamurile deschise ); noi suntem pasnici si nu le facem nimic, de multe ori avem cu noi ceva mancare dar dupa ce le-o dam, o mananca intr-o clipita, uita si incep din nou sa atace ca sa arate ca ei sunt stapinii acestui loc... E un mare cosmar si decat sa mai trecem mereu prin asa ceva, mai bine sa fie starpiti si de nu, atunci sa fie stransi undeva la marginea oraselor, in adaposturi si hraniti; dar la noi nu se face nimic ...Lucien.

| mihaa a răspuns:

Da, sunt de acord si cine nu este de acord, sa-i aduca la ei acasabig grin, sa-i ingrijeasca

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu iubesc animalele, in special cainii si nu sunt de acord cu asa ceva. Ei se inmultesc tot din vina oamenilor.Pt ca cineva care are o pereche la curte la tara si perechea ii face un cadou de vreo 5-6 pui, omul ii duce frumos in oras sa se descurce.De acolo cresc si mai departe se inmultesc. Apoi lumea e nemultumita si nu au bani pentru adaposturi.Eu am 3 caini acasa la curte si oricati pui mi-au facut niciodata nu i-am alungat sau nu i-am omorat.Trebuie sterilizati dar nu eutanasiati.Si nu exista adaposturi destule tot din nepasare si pentru ca cei "de sus" sunt preocupati sa toace banii pe vilele si masinile lorwinking Cainii nu au nici o vina, sunt doar suflete ca oricare altele. Cati oamnei rai sunt in lumea asta.si nu se convine, asadar cand nu ne convine ceva trebuie sa eliminam prin moarte? ar fi cevawinking

| NthtoShare a răspuns:

Sunt pentru ca nimeni nu o sa stea in Romania sa-i adune de pe strazi, sa cheltuiasca din averile lor aparute peste noapte din asocieri cu parteneri dubiosi (o gramada de exemple in "tot 100 cei mai bogati..."). Pe langa asta mintile noastre sunt spala-te de asa-zisa "crizaaaa" si nimeni nu ar investi in adaposturi pentru cainii vagabonzi nici daca ar avea cea mai mica urma de consideratie pentru ceva fara burta, chelie, masina in care sunt indesate pana la refuz "Salam", "Peste" si alte "bunatati culinare" si care nu-si poate "expune" organele in fiecare fraza. Pe langa asta nu-i vreau nici pe strada cersind firimituri si primind picioare de la cei mai sus amintiti.

| CuvinteFaraSens a răspuns:

Conform legii sa fie dusi in centre de ingrijire pentru 7 zile si daca nu sunt adoptati in acest interval, sa fie eutanasiati...asa se practica in tarile civilizate... app Sorina parca iti era frica de cainithinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt si nu voi fi niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-s de acord ce credeti asasinilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord pentru ca ei au suflete ca noi