| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu inteleg! De ce toate fetele spun despre barbati ca sunt niste porci, nu vor decat sex, nu vor relatii, sentimente etc si toti barbatii cred despre fete ca sunt niste profitoare, vor doar bani si bijuterii, nu au sentimente, sunt reci si nu le pasa de nimic.Nu pot priepe ce determina asta.adica niciodata nu se intalnesc genul de fata care vrea sentimente cu genul de barbat care poate iubi si sa fie o familie fericita si sa poti spune "uite ce frumosi sunt, ma bucur petru ei; ei chiar se iubesc!" Deci ma uit in jur si observ ca nu exista fericire si iubire poate doar intre rudestraight face De la un timp mi-am facut un obicei si imi intreb prietenii "esti fericit?" si raspunsurile lor negative si confuze ma dezamagesc...Deci revenind la prima intrebare:de ce credem ca persoana de sex opus este incapabila sa iubeasca si sa ne ofere ce avem nevoie?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pentru ca fiecare tabara are dreptate in felul ei. Si de acum inainte ai grija, functie de subiectul intrebarii alege si categoria.

Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca baietii care nu vor doar sex, de obicei nu sunt la fel de smechieri ( sunt mai retrasi si nu le place sa se dea mari ) ca aia care vor doar sex, iar fetele care nu sunt profitoare, nu stiu sa aleaga baietii care trebuie fiindca sunt mult prea retrase! (sunt mai timide)!

| Flav a răspuns:

Fiindca nu mai exista dragoste, ci doar bestii in calduri. [Bitza]
Toate lucruri au devenit comerciale in ziua de azi, inclusiv iubirea. Toti isi creeaza relatii pasagere, de ochiul lumii, din plictiseala, fiindca asa-i in trend. Fericirea exista, dragostea la fel, dar putini o cauta cu adevarat. Cand vrei s-o fentezi, s-ar putea sa te fentezi singur, mai devreme sau mai tarziu.

| Razvan a răspuns:

De aia imi plac mie americanii la nebunie. Ei au domne` open relationship.Adica vii cand vrei pleci cand vrei, fara explicatii, fara gelozii inutile sunt open-mind
Ce sa ii ceri lui Maria care isi suna "motanelul" din 10 in 10 minute sa nu puna ochii pe vecina de palier? Sau lui Ghoerghita care sta langa nevasta cu parul`(si-a luat fotomodelsmug) ca sa nu il insele? Dramele astea tipic romanesti au incetat demult sa ma amuze. Tind sa cred ca e in mare masura si prostie
Esti fericit cand faci ce vrei cu cine vrei cand vrei

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru că oamenii după ce se ard de 3 ori încep să generalizeze...

| Gizăz a răspuns:

Pentru că femeile vor porci, băieţi rai etc desi zic sau chiar cred contrariul şi plâng la romane siropoase. Dacă ar întâlni o astfel de persoană ca într-o carte de gen în viaţa reală nici nu s-ar uita la el. Femeile adoră porcii, asta le încinge. Bărbaţii altfel devin frustrati ca urmare şi se închid în ei iar unii chiar ajung misogini. Eu ca bărbat vreau o femeie care să mă iubească pentru cine sunt, să-mi arate asta şi să mă respecte; atât. Poţi să crezi că aşa ceva se găseşte foarte rar? Sunt lucruri simple dar grele pentru majoritatea.

| anad a răspuns:

Cred ca s-ar potrivi zicala: "Omul prost nu vede padurea din cauza copacilor" · Pentru ca nu mai avem rabdare sa vedem si sa apreciem si lucrurile bune din viata noastra si generalizam doar raul!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai nu credeam, nici tu nu crezi asta ci doar iti este impus practic sa crezi asa ceva.Pentru fiecare din noi exista o persoana care sa ne iubeasca si care sa ne inteleaga, care este pentru noi.Trebuie doar sa o gasim.Si nu trebuie cautata practic, iubirea se afla nu se cauta.Intre rude mai mult e un fel de ajutor, ca doar suntem rude, nu stiu daca e fericire si iubire sincer. Oameni sunt asa, gandesc in felul asta ca femeile sunt profitoare etc si ca barbatii sunt porci pentru ca multi vad doar exemplele negative din tot si in general chiar asa e, procentul celor care sunt asa e mult mai mare decat a celor ce chiar iubesc, chiar sunt fericiti. Iubire si fericire exista.Bafta!

| RXN a răspuns:

Asta e o generalizare pripita, incorecta din punct de vedere logic.Cam asta se intampla cu toti, macar o data in viata noastra am spus asta despre persoanele de sex opus, intrucat am fost dezamagiti.Asa suntem noi, ca oameni, in general.Condamnam pe toti pentru greseala unuia, lucru pueril de altfel, dar cam incontrolabil...
Nu se admira frumosul dintr-o relatie pentru ca unii asta ar considera normalul, iar normalul niciodata nu este apreciat.In plus, de ce sa nu recunoastem, niciodata nu ne vom multumi cu ceea ce avem. Vrem tot timpul mai mult incat ajungem sa uitam esentialul, si anume ca ceea ce cautam de fapt poate fi chiar langa noi.

| gabitza_6878 a răspuns:

Sa-ti spun cum se intampla... e de ajuns ca la prima iubire sa fie el porc si ea sentimentala. dupa ce porcul lasa sentimentala, ea se face profitoare ( se poate intampla si invers )
cand vezi ca daca iubesti nu castigi iubire, te schimbi. iti zic din propria experienta. nu sunt materialista sau profitoare, dar nu mai am sentimente - nimic nu ma bucura, nimic nu-mi mai da emotii, nimic nu ma mai intereseaza.sunt ca un robotel- de ce nu mai am sentimente? am iubit si am vazut ca e cu mine doar ca sa fie cu cineva ( in acel timp el studia toate c*rurile si t*tele de pe langa el, eu eram un fel de jucarie. desi zicea ca ma iubeste dupa 2 minute revenea la pasiuea lui jegoasa - wrestlingul. luptele alea de tot caca*ul erau mult mai importante decat mine)
intelegi? si m-am schimbat. nu mai vreau sa mi se faca figura

| stuffhappens a răspuns:

Generalizari facute de oameni lasi

| lastman024 a răspuns:

Din lipsa de comunicare si prea multa frustare, adica daca un barbat deranjaza o femeie, aceasta neavand curaj sa ii spuna in fata ce are de zis incepe si spune ca barbatii sunt porci si vor numai sex, sau daca ele nu au chef de sex, vor spune acelasi lucru, sau daca barbatul nu face cum vrea ea sau daca barbatul a plecat cu alta, vor spune acelasi lucru. dar pe de alta parte daca o refuzi cand ea are chef de sex si tu esti obosit si nu ai chef, ea va spune ca nu o iubesti. o femeie care nu vrea sa faca sex cu un barbat va fi considerata de acela doar o profitoare.

dar acum sa spunem drept, da exista barbati care vor doar sex pentru ca asa au fost invatati de femei si exista femei profitoare pentru ca asa au fost invatate de barbati.

| RossSaid a răspuns:

Pentru ca deja am fost dezamagiti de multe ori, si multi nu mai cred ca nu toti sunt la fel pe lumea asta happy

| ady20hbk a răspuns:

De obicei chestiile astea se intampla la tinerii din ziua de azi in special adolescenti. Fetele vor acum baieti porici etc deoarece ei sunt cei mai cool si multe altele(ex poti sa te dai mare in fata prietenelor tale) si atunci cand intalnesc un baiat care e sentimentalist, iubitor, sensibil etc il refuza din prima deoarece nu e la "moda". Dar asa cum se intampla mereu fata o sa ajunga sa il regrete pe cel sensibil, bun, iubitor. O sa vada acest lucru in viitor cand o sa se maturizeze si o sa infrunte adevarata.Atunci realizezi ca ai nevoie langa un baiat bun care sa te ajute, sa traiti fericiti.Aceelasi caz se intampla si la baieti care aleg fete din astea gen "piti". O fata de genu asta nu are viitor pentru ca va veni timpul cand parinti nu vor mai putea sa te intretina si este momentul sa iti castigi propriul ban.Asta e viata acum...

http://wolverine92.wordpress.com/

| OneMoreGirl a răspuns:

...mdaaa...asta este o intrebare buna. Nimeni nu este perfect.desi oamenii cauta perfectiunea, dar te anunt ca nu toti sint asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu sunt de parere ca o fata care vrea doar iubire nu se intalneste niciodata cu un baiat care vrea iubire.doar ca toata lumea gaseste pe cineva mai devreme sau mai tarziuwinkingDe exemplu sora mea mai mare este cu prietenul ei de la 14 ani si in luna septembrie se vor casatorii(au 25 de ani)! so.conteaza de persoana ta si de persoana de langa tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Onutzu™ habar nu ai ce spui.Mai bine taci din gura ca aberezi mult si prost.esti tanar, a poate de asta nici nu stii ce spui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Onutzu, asa e. Bine punctat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multe de spus aici. Omul este imprevizibil unii vor ceva altii altceva deci.de aici reies femei carora vor mai mult cu ff putin efor(profitoare), vor dragoste, vor un prieten etc. Sunt si barbati profitor, iubitori...etc. Tragand linie sunt multe femei profitoare si multi barbati porci, asta e statistica meabig grin

| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Majoritatea femeilor au dat peste barbati care vor sex.si majoritatea barbatilor au dat peste femei profitoare. Dar asta nu inseamna ca toate/toti vrem acelasi lucru. Dragostea inseamna mai mult decat bani si bijuterii. Dragostea e un lucru frumos pe care nu toti il putem avea daca nu oferimwinking

| puisor90 a răspuns:

Pai daca este iubita si respectata nu cred ca este incapabila sa iubeasca... oricine iubeste in viata asta...

| jinx a răspuns:

Daca te uiti cu atentie vei observa ca foarte rar exista si dragoste adv fara certuri s-au altele... dar in cele mai multe cazuri oameni care sunt impreuna pentru un anumit scop el vrea sex ea bani...si niciodata nu ii vei vedea ca se iubesc sa intemeieze o famile pur si simplu nu se potrivesc caracterele dar sunt si excepti greu de gasit