| LawR3n a întrebat:

Evoluţie prin involuţie?

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

Cele doua cuvinte se cam contrazic reciproc. Cand involuezi ajungi intr-un punct in care odata ai evoluat deci nu mai poate fii numit evolutie. In cel mai bun caz o poti numi evolutie regresiva desi nu cred ca exista acest termen dar cred ca ai inteles ce vreau sa spun.

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Niciodata, abstract.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Lăsaţi-l mă, să pară şi el intelijentbatting eyelashes.

| corasa a răspuns:

In cazul tau cred ca e vorba doar de involutie.

| muffy1 a răspuns:

Nici macar nu exista involutie, nu inventa cuvinte, evolutia inseamna doar adaptarea la mediul inconjurator, nu inseamna obligatoriu ca devii mai destept sau mai puternic, un organism nu poate sa devina incetul cu incetul inadaptat la mediul sau natural

| noi3 a răspuns:

Da... se aplica astfel:
evolutie tehnologica prin regresie interioara. [sau involutie, dar am vazut ca termenul era contestat]

| Azazel_2358 a răspuns:

Depinde dupa ce teorii te iei...

| LawR3n explică:

Culmea nu exista cuvântul involţie până de curând