| Meme10Memu a întrebat:

Https://www.descopera.ro/......-la-oameni

"Acest lucru sugerează că virusul a făcut „saltul" către oameni foarte recent, deoarece, dacă s-ar fi întâmplat cu mult timp în urmă, secvenţele din virus ar fi fost mai diferite"

In teoria evolutiei se admite ca virusul coronavirus de la lilieci sa se transmita la om si sa-l imbolnaveasca?

7 răspunsuri:
| Marmelada69 a răspuns:

Deci in primul rand draga domnule coronavirus este un virus iar evolutionionismul se masooara in omi, deci coronavirus e un virus interesant si ii made in china

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad nicio logica in intrebarea ta.

| Meme10Memu explică (pentru suntserios):

Orice virus este adaptat la un fel de ADN ( precum o componenta la un anumit model de autoturism in cadrul unui proiect inteligent ) ori ADN-ul omului nu e la fel cu ADN-ul liliacului. Designul inteligent admite adaptarea unei piese de la un model de autoturism la un alt model diferit.

Dpdv al teoriei evolutiei transmiterea unui virus de la lilieci la om este o minune imposibila insa potrivit bibliei este posibil.

Coronavirusul este un semn de la Dumnezeu pentru poporul chinez ca sa renunte la ateism.

| RAY a răspuns:

Teoria evolutiei se admite ca virusul coronavirus de la lilieci sa se transmita la om si sa-l imbolnaveasca?

cate tampeni scrii omule, tu esti steregoi sau un troll care nu are ce face

| Meme10Memu explică (pentru RAY):

Intrebarea mea seamana cu intrebarile de genu: e permis omului sa se inchine cu capul spre constelatia Ursa Mare potrivit bibliei? Un eveniment care poate avea loc si probabil chiar se intampla la unii oameni.

| Meme10Memu explică (pentru Marmelada69):

Ce zici despre ipoteza: "virusii sunt catalizatorii mutatiilor si implicit promotorii sau creatorii evolutiei?" Totusi nu s-a vazut niciun virus care sa apara intamplator. In plus la un model de masina nu poti pune un catalizator de la alta masina si sa functioneze respectiv un virus de la lilieci la om.

| RAY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Clar esti troll