| blairelovesmusic a întrebat:

Exemple de oameni care si-au vandut sufletul Diavolului.

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Nicollo Paganini, violonist si chitarist italian;
Faust, poet si artist fictiv;
Robert Johnson, muzician;
Theophilus of Adana, cleric romano-catolic;
Aleister Crowley, poet si ocultist britanic;
Jack Parsons, inventator;
Giuseppi Tartini, compozitor si violonist italian.

33 răspunsuri:
| Ionut123987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și da și nu. Adică asa ne îndepărtăm de El ascultând ce ne spune demonul, dar nu înseamnă că ne vindem sufletul de tot. Ca sa îți vinzi sufletul trebuie sa semnezi cu propriul tău sânge și sa scrii ceva în limba demonilor.

| Ionut123987 a răspuns (pentru abruskai):

Înainte sa începi sa faci orice mai bine te documentezi ca poate fi periculos, mai ales dacă își baga dracu coada, de data asta la propriu. Eu am o prietena care are un fel de,, curs '', un server pe discord. Ea ne învață pe noi ce știe și noi la rândul nostru mai adăugăm dacă știm ceva. Eu îți las link-ul, dar înainte sa practici wich craft documentează-te. Sunt unele vrăji ușoare sau unele mai grele. Poți sa obți aproape orice prin meditație, dar durează ceva timp pana evoluezi, dar cu cât evoluezi mai mult cu atât e mai eficient, și ai destul de meditat dacă vrei ceva.
Aceasta e invitația pe server :
https://discord.gg/w6A6EWEz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

A meritat, e placut in iad