| anonim_4396 a întrebat:

V-ați împrieteni sau ați rămâne prieteni cu o persoană care și-a vândut sufletul diavolului? De ce?

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu, deoarece influenta lor este MORTALA. Pentru cine nu stie foarte multi mari artisti si-au vandut sufletul satanei pentru scucces si bani. Exista un film documentar in care foarte multi artisti dau interviuri unde recunosc acest lucru. Nu este o gluma, sunt artisti in varsta si de renume care incep sa regrete si spun adevarul crud. Sunt cantareti care pe scena sunt sub posesi demonice ca de exemplu Beyonce si Lady Gaga care recunosc aceasta posesie in interviuri.

| Mclaren12 a răspuns (pentru danut):

Nu si-au vandut sufletul lui Satan. Asta este o aberatie crestina pe care voi o credeti ca oile. Artistii astia de fapt au intrat sub obedienta evreilor care detin mass-media si devin astfel niste papusi folosite la spalat masele pe creier cu muzica de doi bani si continut subliminal. Dat fiind ca evreii le-au promis celebritate, nu este nicio problema in a face asta dat fiind faptul ca ei detin mass-media si dat fiind ca le-au promis bogatie, nu este o problema in a face asta de vreme ce ei detin averi colosale. Zici ca "artistii" au recunoscut asta, pai daca ei au ajuns niste papusi, crezi ca le era asa greu evreilor sa le impuna artistilor ce, cum si unde sa zica? Nu Satan detine mass-media si bogatiile lumii. Evreii au o ura genetica pentru Zeii pagani (Demonii), nu vezi ca s-au folosit de toate mijloacele posibile pentru a-i denigra si calomnia cat de mult posibil? Artistilor despre care zici tu ca erau posedati li se fac ochii mai degraba de reptila decat de Demoni, asta daca treaba asta este adevarata, fireste. Tu doar raspandesti aceeasi propaganda pe care o face si mass-media. Acelasi bullshit ieftin lipsit de dovezi.

| danut a răspuns (pentru Mclaren12):

Hei baietas, AM un film DOCUMENTAR cu DECLARATILE respectivilor, indivizii spun in CLAR ca si-au vandut sufletul Satanei. Sunt si evrei care se ocupa cu vrajitoria si alte satanisme DAR BOB Dilan spune in CLAR ca si-a vandut sufletul SATANEI, nu evreilor fiindca el ESTE evreu.

| Mclaren12 a răspuns (pentru danut):

Cred că nu m-am făcut destul de clar înțeles. Am zis că evreii au făcut și fac tot posibilul să denigreze și să calomnieze Zeii păgâni. Indivizii au zis clar ce au zis, de asta nu mă îndoiesc, dar ce vreau să spun este că sunt niște mincinoși plătiți de evrei să facă propagandă împotriva Zeilor păgâni. Nu există tâmpenia asta că-ți vinzi sufletul diavolului. Artiștii "și-au vândut sufletul" cauzei evreiești, angajându-se să lucreze pentru ei în schimbul faimei și celebrității. Probabil ai auzit fără îndoială de illuminati și mesajele subliminale din muzică. Illuminati este o organizație evreiască, nu satanică. Faza asta cu vândutul sufletului satanei este doar o bazaconie pe care doar voi creștinii sunteți suficient de spălați pe creier să o credeți. Amuzant este că prima posedare demonică a apărut în biblia iudeo-creștină, unde a început de fapt calomnierea Zeilor păgâni.

| danut a răspuns (pentru Mclaren12):

Fii atent la ce declari:"Illuminati este o organizație evreiască".
Pai sti ce ai scris aici, ca Eminescu era PRO evrei, devi hilar, Eminescu era antisemit pana in maduva oaselor si membru al iluminatilor, citeste un manual de istorie.

| Mclaren12 a răspuns (pentru danut):

Nu era niciun membru al Illuminati Eminescu. De fapt Eminescu a fost vânat și omorât de evrei. Nu știai asta, nu? Logic că nu știai că doar nu te aștepți să-ți pună mass-media evreiască pe tavă atrocitățile făcute de evrei. Dacă îmi aduc bine aminte, Eminescu a fugit în Italia și a fost găsit și adus în România și internat la ceva spital de nebuni unde a fost omorât cu o piatră în cap, asta după ce au încercat să-l omoare cu mercur și n-au reușit.
Ia adu și tu niște dovezi că Eminescu era membru Illuminati.

Și illuminati chiar este o organizație evreiască. Adam Weishaupt, cel care a înființat organizația, era evreu.

| danut a răspuns (pentru Mclaren12):

Ce istorie invatati voi mai baieti astazi. Chiar asa v-au prostit astia. Sti cu cine era prieten Eminescu in Germania sau pe acolo pe undeva? Sti din ce societate faceau parte amandoi? Mai baietas, te du la scoala si apoi fa comentari.

| Mclaren12 a răspuns (pentru danut):

Aa deci sa inteleg ca ti s-a zis la scoala asta si tu ai crezut ca tot crestinul credul laughing
Ia zi, cu cine era prieten? Ce evidenta ai pentru asta?

| danut a răspuns (pentru Mclaren12):

Interesant dar eu am terminat scoala probabil cand inca taticul tau era la cresa. Se vede ca scoala asa zis comunista era cu zeci se clase peste ce faceti voi astazi. Cauta pe net daca nu afli citeste o Istorie a Literaturi Romane dinainte de 1989 si ai sa afli. Nu-ti fac eu temele la scoala.

| Mclaren12 a răspuns (pentru danut):

Deci ne tragem de sireturi sa inteleg?
Pai comunistule, scoala te spala pe creier in ziua de azi asa cum te spala pe creier si in timpul comunismului doar ca acum este mai liberala. Pe vremea comunismului statul nu voia ca tu sa-ti folosesti bostanul, ci doar sa te supui sistemului. Scoala se asigura de asta pentru ca atunci cand esti constient de adevarul istoric inevitabil incepi sa gandesti ca ce promoveaza sistemul este gresit, dar din cate se pare nu-i cazul la tine.

| danut a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu dragule, nu ne tragem de sireturi caci ar trebui sa m-ai cresti catva zeci de ani. P.S. Nici comunist nu sunt caci eu nu fac politica ci doar am facut o comparatie ce ofera societatea astazi prin comparatie cu cea din trecut.

| danay72 a răspuns:

Nu.Evit sa imi fac prieteni persoane care ar avea o influenta negativă asupra mea. Prieteniile rele strica obiceiurile bune.

| RAY a răspuns:

Da, cunosc romanii care ti au vandut si sufletul pe o tigara si o bere, ce sa ceri

| xerxes1 a răspuns:

Basme.Si nu cred ca as fi prieten cu unul care crede inca in povesti.

| Nilsson a răspuns:

E o optiune prea riscanta sa fii prieten/a cu o astfel de persoana, cineva sanatos la cap nu face astfel de targuri.
Ar putea sa te corupa si pe tine sau daca nu are toate tiglele pe casa ar putea crede ca are nevoie si de un ``sacrificiu`` adica sa faca rau cuiva drag, cum se mai vehiculeaza (nu stiu insa cat de adevarat o fi acest zvon ca vedetele de la Hollywood au facut acest lucru, dar nu m-ar mai mira nimic).

| M7Seven a răspuns:

La ce te referi cand spui ca si-a vandut sufletul diavolului?

| anonim_4396 explică (pentru M7Seven):

Adică a făcut pact cu el ca el să îi ofere la schimb avere, faimă, influență, cum se zvonește că au făcut unele vedete.

| M7Seven a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de unde ai auzit tu chestia asta dar daca e din Supernatural am vazut si eu episodul.Doi la mana cred ca daca s-ar putea asta pentru bani multi oameni ar face.Si trei la mana, pana la urma de ce sa nu fii prietena cu un asemenea om? Crezi ca o sa te omoare? Pur si simplu stie unde o sa ajunga de pe acum ( daca e adevarata chestia cu rai si iad )

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum iti dai seama ca e vandut dracului? Au un contract semnat, inregistrat undeva la Anaf? Sau macar la un notar?