| Jeonghyeo a întrebat:

Exista inventatori romani in viata? Si daca da care sunt aceia si ce au descoperit?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Andrei Alexandrescu: muncă de pionierat în policy-based design și template metaprogramming; coinventator al limbajului D
Nicolae Andronati: specialist în informatică și tehnică de calcul; autor a 14 brevete de invenție: noi metode de calcul ale sistemelor de ecuații diferențiale și integrale, de majorare a preciziei rezolvării lor, o metodă universală nouă pentru aprecierea fiabilității sistemelor mari de complexitate înaltă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca distinctia de "inventator" se acorda pentru orice mica descoperire/formula nou, exista inventatori in mai toate tariile lumii

| OpreaAlin a răspuns:

Daca vrei sa gasesti inventatori mergi pe la universitatile tehnice. Acolo studentii impreuna cu profesorii mereu incearca sa inventeze cate ceva.