| anonim_4396 a întrebat:

Există iubire contemporană?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa inteleg ca nu stii sensul cuvantului contemporan?

CONTEMPORÁN, -Ă, contemporani, -e, adj. 1. Care există, trăiește, se petrece în zilele noastre, care se raportează la prezent, la epoca de față; actual. 2. (Despre oameni; adesea substantivizat) Care trăiește sau a trăit în același timp cu..., pe vremea... [Var.: contimporán, -ă adj.] – Din fr. contemporain, lat. contemporaneus.

| T0T a răspuns:

Iubirea de bani e peste tot.

| vocea a răspuns:

Iubirea contemporana cu cine? cu iubirea de altadata, da se poate spune si asa dar iubirea in ochii oamenilor s-a schimbat mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Există iubire pentru obiecte care este mult mai mare decât iubirea pentru oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| presus a răspuns:

Exista iubire si in zilele noastre. Gen iubirea cu interese, iubire neimpartasita, doar d-astea nasoale. Dar o sa-ti gasesti si tu jumatatea, mai cauta!

| ExoNightsMC a răspuns:

Probabil ca da

| 0765575758 a răspuns:

Posibil da

| 0765575758 a răspuns:

Da