| AvalohAlyn a întrebat:

Exista legea atractiei de care se vorbeste in cartile si filmul The Secret?(Rhonda Byrne)A functionat la voi?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Exista faptul ca daca iti setezi un scop, un tel, si lucrezi mult in directia aia ai sanse extrem de mari sa ajungi acolo. Insa nu iti seta teluri foarte indepartate, adica daca tu ai acum salariu minim pe economie nu visa la Bugatti Veyron. Seteaza-ti o tinta mai apropiata si lucreaza in directia aia, adica daca ai minimul pe economie, gandeste-te cum sa faci sa iti gasesti un loc de munca mai bun si mai bine platit sau cum sa avansezi la locul actual de munca, si munceste in directia aia, dupa ce ai un loc de munca mai bine platit pune-ti un tel si mai sus si din nou MUNCESTE. (a fost doar un exemplu)

Nu e suficient sa te gandesti ca o sa conduci candva propriul tau yacht si sa stai in pat si sa dormi toata ziua. Insa daca muncesti, treptat poti sa le atingi pe toate.