| anonim_4396 a întrebat:

La capitolul sanatate a incercat cineva sa învețe și sa aplice Legea Atractiei din cartile Secretul (The Secret) de Rhonda Byrne )și filmul documentar" The Secret"?
Ați avut rezultate?
M-ar interesa daca funcționează pe sănătate, deci la acest capitol/domeniu.
Dar nu numai
A funcționat la voi in general apliicarea legii atractiei deci prezentata în carte?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Toata lumea a incercat sa aplice aceasta lege, fara chiar a o cunoaste. Sa ma explic. Exista o inclinare a mintii omenesti, foarte bine documentata, care il face pe om sa creada ca el va reusi unde altii esueaza, ca el va supravietuii unde altii mor, ca el va fi primul om din lume care s-a vindecat de o psihoza. Iar asta nu e altceva decat aplicarea practica a legii atractiei. Totusi, marea majoritate a oamenilor esueaza in ce intreprind; chiar si cei ce reusesc, reusesc intr-un domeniu, maxim doua ale vietii lor, desi aplica legea asta in toate. Cum asta? Simplu, deoarece legea atractiei nu exista, e doar o minciuna facuta sa se potriveasca cu asteptarie omului, potrivire care a adus bani si faima lui Rhonda Byrne, dar a distrus vietile naivilor care au cautat sa aiba succes prin legi imaginare, irosind un timp si o munca prin care ar fi putut antinge un scop ales pe masura lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai crede în așa ceva pana la urma? Trebuie sa te tratezi tu și sa mergi la medici buni, nu sa crezi într-o carte cu povești!