| anonim_4396 a întrebat:

Exista om frumos, inteligent si bun la suflet? Sa aiba astea, toate 3 elemente? Sau asta inseamna perfectiune?
Cand zic bun la suflet, adica este un om iubitor, pentru el nu conteaza banii.

Răspuns Câştigător
| peru a răspuns:

In lumea in care traim, si lumea in care am trait. pai, de la "lume" omu si a bagat in cap ca trebuie sa aiba bani, un look cool, fite etc. boon. omu, si a *** un update la toate acestea dar si a lasat in urma inteligenta, sufletul, gandirea si multe alte care ne fac pe noi, oamenii sa fim diferiti. acum, toti sunt la fel, acelasi look, aceeasi gandire de canal, e cam greu, dar sa stii ca exista dar trebuie sa stii unde sa cauti.

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu exista om perfect.Dar poate sa aiba din toate cate putin.Adica sa fie dragut, bun si suficient de inteligent!

| Vizitiul a răspuns:

Sunt atat de perfect, incat nu gasesc termenii potriviti pentru a ma descrie in totalitate.

| Inferno a răspuns:

Frumusete si inteligenta, mai rar asa ceva.

| SaveTheNature a răspuns:

Eu sincer sa fiu duc lipsa de modestie in ultimul timp.
Ma vad si frumos, si destept si sufletist.
Simt ca in acest moment as putea cuceri pe oricinehappy.
Scuza-mi lipsa de modestie.Asta cred ca e defectul.

| NoNameJunior a răspuns:

Oameni frumoşi, inteligenţi şi buni la suflet există cu miile, chiar şi milioanele.
dar oameni perfecţi nu.nimeni nu este perfect! într-un fel perfecţiunea nu există! este doar un compliment mai banal, spus unei persoane pe care o admiri.dar, chiar dacă nu îţi prea vine să o spui, NU este perfectă.

| Infraverde a răspuns:

Stai să-mi fac o poză...

| RAY a răspuns:

Fara banii totul cade, numai visati fara banii esti mort/a

| Wøodenpints a răspuns:

Io sunt cel mai iubitor. Iubesc în special femeile şi copii cărora încă nu le-au dat dinţii.
De frumos şi inteligent, voi oricum sunteţi nişte pârliţi de muritori şi nu înţelegeţi cât de omnimacho sunt eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da de ce sa nu conteze banii? Sunt si aia importanti in viata.
Si da, exista asa un om. Cred ca majoritatea suntem asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am vrut sa zic sa nu fie materialist big grin nu pot edita.
Frumos pe exterior, inteligent si cu o inima buna. Eu inca n-am cunoscut o astfel de persoana. De obicei, oamenii frumosi ori sunt prosti, ori sunt materialisti. Cei buni la suflet, majoritatea sunt mai putin atractivi. Altii, care sunt foarte inteligenti, ori sunt urati ori sunt rai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt asa. Sunt pasional si iubitor, nu conteaza banii pentru ca am destui, si daca nu sunt inteligent, macar nu imi dau seama ca sunt un prost!
Sa inteleg ca sunt perfect? Perfect pentru ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,eu...

| Emilian601 a răspuns:

Perfectiunea este subiectiva, o poti gasi intr-o pictura (pe care altul nu da doi bani)
intr-un peisaj (pe care altul il considera banal)
sau intr-o persoana pe care o vezi inteligenta, desteapta si frumoasa (iar ceilalti o considera normala)...
Ideea nu este ceea ce vezi, ci ceea ce vrei sa "vezi"!