| alinnephilim a întrebat:

Explicati-mi ce atitudine ar trebui sa aiba un om care vrea sa invinga si sa fie mereu cu un pas in fata.

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Să nu stea să-i întrebe pe alții și să fie suficient de deștept să găsească singur un mod.
Dacă nu ești suficient de deștept să găsești singur rezolvarea al problema ta atunci n-ai șanse.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În primul rând ar trebui să ştie să scrie corect în limba română. Pe urmă mai vede elwinking.

Salam alekum.

| EmaS a răspuns:

Cei care nu se lasa doborati ci orice cadere ii face mai luptatori.Un esec, pentru ei este impulsul necesar pentru a deveni mai puternici.Intelepciune,blandete,ambitie si forta.Ca sa fie un bun lider.(un sut in dos este un pas inainte)

| Vizitiul a răspuns:

Trebuie sa fie pregatit pentru o eventuala prierdere si-un eventual pas inapoi. Pentru adevaratii lideri, inclusiv pierderile, sunt un castig.

| harciog a răspuns:

Un om care "vrea"sa fie numai ca vrea el asa nu cred ca are sanse.Un pas in fata nu este dat decit de inteligenta si nu-i nevoie sa "vrei"ci vei fi pentru ca e in natura ei viteza de reactie.

| cristi202 a răspuns:

Unii ar zice ca ar trebui sa fie pozitiv, sa aiba o gindire pozitiva. Eu nu sunt de acord. Trebuie in primul rind sa fie realist. Doar fiind realist va sti cu ce se confrunta.

| Klepto a răspuns:

Unde traieste omul asta?
Daca traieste in Rromania, atunci sa-si ascuta cutitul ca o sa fie nevoit sa injunghie pe multi in spate.

| Hăgiul a răspuns:

Trebuie sa fie Puternic.
Trebuie sa fie Rau.
Trebuie sa fie Omnipotent.
Trebuie sa fie Sarlatan.
Trebuie sa fie Tupeist.

| Filip23 a răspuns:

Pe cine sa invinga? si in fata cui sa fie cu un pas fata?
Cred ca ai vrut sa intrebi ce sa faci sa fii bun in domeniul tau. In primul rand trebuie sa te gandesti care domeniu iti place si care ti se potriveste. Pe urma a fi bun depinde si de cat esti de dotat, nu doar de cat te pregatesti.

| VladSilviu a răspuns:

4 cuvinte iti spun: NU risti NU castigi!

| HarryPotterForever_1043 a răspuns:

Buna!
Un om care vrea sa invinga si sa fie cu un pas in fata trebuie sa fie o prezenta placuta si sa aiba o usoara aroganta ( ca sa nu puna usor la suflet )
Trebuie sa fie o prezenta interesanta, sa se poata discuta cu el.
O persoana binevoitoare, sincera si cu simtul umorul. Sa fie constiincios.
Trebuie sa fie calma si sa vorbeasca raspicat.
Sa stie sa asculte si sa fie ascultat.
Daca nu am raspuns exact la intrebarea te, imi cer scuze.
Numai bine!

O zi placuta mai departe!