| blondissima a întrebat:

Fara ordine nimic n-ar exista, la fel cum fara haos nimic n-ar evolua?

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Fi-r-as,unde mi-i neuronul? Sint doua concepte care nu pot exista unul fara celalalt. Fara a cunoaste haosul am mai avea vreo idee de ordine?

| harciog a răspuns:

Pai s-o "luam"cu inceputul.Sa ne intoarcem la haosul primordial, la gaura neagra(daca n-ai alte pretentii) unde se stringe "materia"si se condenseaza, dupa care explozia puternica samd...Da' eu ma opresc inaintea exploziei si nici n-am pretentii.

| Flav a răspuns:

Ai nevoie de haos în sufletul tău pentru a da naştere unei stele. [Friedrich Nietzsche]

| blondissima explică:

@harciog, intelegem ce sunt lucrurile cand intelegem ce nu sunt. Corect. Dar eu as fi vrut sa vorbim despre efecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ordinea si haosul fac parte din viata; fara ele nu exista viata, nu am exista noi.Numai bine.