| ArkanHell a întrebat:

Fericirea din trecut, tristetea din prezent si fericirea pe moment gandindu-te la frumosul trecut si apoi o mare tristete pentru intreaga zi dupa 2 secunde de fericire, chiar asa de mult avantaj are tristetea fata de fericire?

De ce fericirea dureaza o secunda iar tristetea dureaza o zii intreaga minim sau de la saptamani la ani?

Poate am exagerat putin dar tot peacolo sunt...

Răspuns Câştigător
| 88Kronstadt a răspuns:

Fiecare om are setarile lui. Cea ce pe tine te intristeaza, pe altul il face sa zambeasca. Ceea ce tie iti provoaca furie, altuia provoaca rasete cu lacrimi.
Nu cauta raspunsuri de la ceilalti.
Raspunsul il ai chiar TU!

6 răspunsuri:
| cucarachaalien a răspuns:

Pai daca singurul lucru care te face fericit e sa zbori in spatiu si nu esti cosmonaut ai sa fii trist toata viata.

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Vrei sa stii de ce? Pentru ca asa ne dorim noi. radem prea putin, ne bucuram prea greu. Trebuie sa invatam sa purtam un zambet permanent si molipsitor pe fata, sa ne bucuram de cele mai mici reusite, sa privim apusurile pentru relaxare. Sa ne trezim in fiecare dimineata cu asteptari mari si cu sperante indestructibile. In zilele noastre prea putini oameni se gandesc la cat este de important zambetul. fericirea! Toata lumea e preocupata sa aiba cat mai multe lucruri, cat mai multi bani si cat mai multa faima. Acestea nu o sa ajunga niciodata si asta ii face nefericiti. Vor mai mult si nu pot obtine, caci e prea mult. Nu trebuie sa ne hranim din trecut, trebuie sa ne bucuram de fiecare clipa, fiindca traim! Cand oamenii vor invata despre zambetul interior, despre speranta si multumire, despre vise si iubire adevarata, vor cunoaste fericirea deplina.

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

''Cand o usa se inchide, iar cealalta se deschide, ne uitam prea mult la usa inchisa, fara sa o observam pe cealalta"-asta zice totul, aceasta greseala e umana, oarecum, toti o facem...

| ArkanHell explică (pentru SomeBodyThatDoesNotMatter):

Normal, e ceva firesc, daca te uiti mai mult la usa care se deschide inseamna ca nu ai sentimente si nu conteaza daca lasi trecutul in urma

| OOOLEOOO a răspuns:

Tu esti cel care acepti tristetea in viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca lumea se vede nasoala prin ochii tai. prin ochii mei se vede frumoasa.

P.S. de asta-mi plac schimbarile:daca nu-mi place ceva schimb, nu ma complac, sau macar incerc.