| 220V a întrebat:

Fi schimbarea pe care vrei s-o vezi in lume. Cred ca Ghandi a spus asta. Voi sunteti acea schimbare?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Schimbarea trebuie sa inceapa cu mine! Acest lucru trebuie sa il spuna fiecare in dreptul lui.

| Angel0 a răspuns:

"Fi schimbarea"

Deja ai schimbat ceva cu postarea ta.
Daca ai fi scris " Fii " era altceva.
Esti ateu cumva?

| 220V explică (pentru Angel0):

Da, sunt ateu, unde e problema daca am gresit un singur i, se mai intampla, ce dracu esti asa ipocrit/a? Era noaptea tarziu, imi era somn si nici nu m-a interesat daca am scris ceva gresit. Crezi ca daca un singur i face ca eu sa fiu prost, parerea ta de copil, asa ca mai scuteste-ma, te rog frumos

| Angel0 a răspuns (pentru 220V):

Modul cum scrii ma face sa cred ca esti un semianalfabet cu aere de intelectual ateu.

| sabin89 a răspuns:

Degeaba ma schimb numai eu. Nu stii cum e vorba: Cu o floare nu se face primavara? (In plan secundar, mai trebuia un i dupa "fi". Deci "fii")

| sabin89 a răspuns:

Pai cum adventistii sunt porci? ca ei nici nu mananca din carnea acestui animal.

| evostyle7 a răspuns:

Atât timp cât ai principii corecte ( deși la nivelul coexistenței mai multor persoane nu exista noțiunea de corect/greșit), mai bine zis cât ai principii ce, aplicate, duc spre progres și în jurul tău gravitează un număr mare de persoane cu cel puțin putere de deducție, atunci poți fi parte din schimbarea pe care vrei s-o vezi în lume.
Referitor la mine, simt că pot fi acea schimbare, însă e nevoie de răbdare și înțelegere.
Bună întrebare. Mulțumim. Cele bune.

| SarahParker a răspuns:

Da, mi se pare logic, adica tu astepti ca omenirea sa se schimbe dar trebuie sa te schimbi si tu, pentru ai ajuta pe altii sa se inspire de la tine...

| 220V explică (pentru SarahParker):

Eu nu am intrebat daca e logic, ci am intrebat daca tu esti acea schimbare pe care vrei sa o vezi la lumea exterioara

| SarahParker a răspuns (pentru 220V):

Adica ceva de genu daca ca mine vreau sa fie si lumea...normal, trebuie sa fi vreun ciudat care sta singur, posomorat si chiat aproape de gotic si emo ca sa nu ai o parere buna despre tine...

| SarahParker a răspuns:

Si sa stii ca sunt de acord cu Neworder21 pentru ca acest lucru te face sa te gandesti mai profund si iti schimba un pic viziunea...

| Neworder21 a răspuns:

Eu nu stiu despre mine, insa tu cu siguranta deja ai schimbat ceva, prin aceasta postare.

| 220V explică (pentru Neworder21):

Cum sa schimbe ceva aceasta intrebare?

| Neworder21 a răspuns (pentru 220V):

Simplu: cineva a inceput sa gandeasca la aceasta tema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...a zis-o Michael scofield lu Sarah!laughing

| LikeARollingStone a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiarlaughing
Super filmul!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LikeARollingStone):

De fapt e seriallaughing...si dupa parerea mea e al 2-leabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vreau nici o schimbare. De ce as vrea schimbare? Cine zice ca ar fi neaparat buna?
E o moda ca toata lumea sa considere ca ceilalti sunt rai, criminali, periculosi etc. Eu nu vad lumea asa. chiar ma gandesc ca pe o arie de 100 de km in jurul meu nu vad nici un pericol (exceptand posibilele accidente). Nu cumva ideea asta ne-a si fost bagata in cap cu intentie?
Nici nu stau in Romania sau o tara in care se fura sau se da in cap. Dar si-asa, in Romania, sunt anumite zone mai periculoase. Cat am stat nu am avut probleme decat c-au vrut sa-mi fure unii din geanta. Nimic mai mult. Asta cu furaciunea as vrea s-o schimb. Guvernul furacios as vrea sa-l schimb si sa-l trag la raspundere, in rest e ok. Prea multa zartva in jurul subiectului. Cred si sustin cu tarie ca oamenii sunt buni.

| LikeARollingStone a răspuns:

Eu nu sunt acea schimbare, dar mi-as dori sa fiu...sau sper ca int-o buna zi sa fiu...