| GodBlessYou a întrebat:

Fosilele si dinozauri sunt ingropati de Dumnezeu ca sa ne pune credinta la incercare? Eu cred ca asa este, este un test dat de Dumnezeu!

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Alex nu mai baga smenuri, scheletele de dinozauri s-au descoperit abia la jumatatea sec. 18 iar cartile a ceea ce numim azi "Vechiul testament" a fost scrisa inainte de Isus, iar varianta aproximativa a bibliei de azi aprox. in secolulVII.

| Vizitiul a răspuns:

Cand ne ingroapa pe noi cu totul, tot un test o sa fie? Pentru cine?

| DorelSudoru a răspuns:

laughing Deci a creat niste oase d-zeu si a venit cu lopetica si lea ingropatlaughing

| Kosuchin a răspuns:

"He consulted with more than 20 doctors, but, with the MEDICAL SCIENCE OF THE TIME, the cause remained undiagnosed", daca nu stii engleza, tradu cu guugle translate.Citatul e luat de pe wiki.

si referitor la intrebare:...LOL? Voi chiar credeti asta laughing?

| mgtow a răspuns:

Acei dinozauri au avut si ei viata lor pe pamant pana s-a declansat un fenomen straniu (frig glaciar) sau ceva de genu' si apoi a aparut fiinta umana.

| Pomar a răspuns:

Dinozaurii au fost niste animale care au trait acum 65 milioane de ani, au disparut din cauza unui impact al Terrei cu un meteorit foarte mare; omul a aparut acum 4 milioane de ani si dinozaurii au disparut acum 65; dzeu nu exista, este o inventie, teoria asta ese o prostie pentru babe tacanite sau cocalari care se dau mari cu credinta lor...
Nu pot sa cred ca dupa atat timp si dupa ataea dovezi si descoperiri lumea inca mai crede in d-zeu.adica suntem capabil sa vedem stele la miliarde de ani lumina, sa scadem temperatura aproape de 0 absolut etc...dar nu ne putem desprinde de un obicei prostesc, invechit si nefolositor...

| Andrei7520152 a răspuns:

LOL si cu cat sapam mai adanc, cu atat Dzeu ne testeaza mai mult credinta nu? sigh sad Daca tu vrei sa crezi intr-un Dzeu atat de cinic, incat planteaza indicii (foarte convingatoare btw) pentru a ne induce in eroare, atunci wow! De ce nu poti sa accepti ca acele fosile sunt acolo de mld de ani? Daca asta vrei, mai am una pentru tine. Ani lumina - Daca te uiti pe cer cu un telescop, vezi galaxi aflate la 1.000.000.000 (1 mld) ani lumina. Exista galaxii de miliarde de ani vechime. deci pamantul exista de miliarde de ani. sau de fapt Dzeu ne pacaleste? prietene, iti explic pe romana: nu se mentioneaza de fosile in biblie, pentru ca BIBLIA a fost scrisa inaintea ca oamenii sa descopere fosile stravechi. ce e atat de greu?

| costis a răspuns:

Frumos spus!

| Dash a răspuns:

Interesanta teorie!

| ΔH a răspuns:

Daaaaa, ca mult iti mai merge mintea si tie straight face

| Lovepoison a răspuns:

E foarte posibil! Dar dupa parerea mea, dinozaurii nu sunt impotriva credintei. Ei pot fi si inventii de la oamenii rai, nu putem sti. Tot ce auzim in jur sunt numai pareri, nimic exact!

| xt9000 a răspuns:

Eu inca nu m-am gandit la dinozauri in felul asta dar cred ca ai dreptate.dar sa stii ca noi descgropam si oameni ca sa vedem daca sunt mucegaiti sau sfanti.sau alti si platesc ca in loc sa fie ingropati sa fie incinerati ca sa nu fie mancati de viermi

| IgnoreMe a răspuns:

Exact. Ma rog, normal testul era grila...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu crezi asta, de ce mai esti interesat de parerea celorlalti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se numeste "plantare" de probe si se pedepseste conform legii, trebuia sa te sesisezi ca sa nu devi complice.

| hitler_4434 a răspuns:

O.o dragut nu m am gandit la asta.

| Disable a răspuns:

Dumnezeu e mort