Întrebare recomandată | Inferno a întrebat:

Frumusetea fizica = 1/ frumusetea psihica.
Fals sau adevarat?

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fals. Exista persoane urate si pe interior si pe exterior, si persoane frumoase pe ambele parti.
Si kitty00 a punctat bine, credem in interior dar ne ghidam dupa aparente.

| 4b a răspuns:

Adevarul e ca omu' nu mai stie sa aprecieze frumusetea...

| NOBODY a răspuns:

Nu știuu d-astea.

Acum mă duc să îmi fac pedichiura.

| RamcolL a răspuns:

Bullshit, ca orice incercare naiva de a stoarce complexul intr-o formula.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Bineînţeles că toţi căutăm perechea care să le aibă pe amândoua. Oricum, fiecare persoană e frumoasă în felul ei propriu, dacă ştie cum să-şi valorifice calităţiile atât fizice cât şi psihice. Acum, ai văzut, ne îndrăgostim de persoane care nu credeam că o să ne atragă vreodată. În concluzie, sentimentele decid.

| shhhs a răspuns:

Majoritatea apreciaza mai mult frumusetea fizica, desi unii ''cu bun simt'' nu recunosc asta.

| michael5813 a răspuns:

Si totusi e un sambure de adevar in asta! in general daca ai sa stai sa observi, oamenii frumosi si cu suflet bun imbatranesc... frumos! pe cand celorlalti uraciunea li se accentueaza ( atat cea fizica cat si cea sufleteasca ) odata cu trecerea anilor! nu este o gluma ci sunt chiar foarte serios deoarece asta am constatat privin si analizand oamenii in timpul celor 40 de ture pe care le-am facut in jurul soarelui...

| WhatheWow a răspuns:

Sincer, eu prefer o femeie frumoasa si proasta decit una urata si desteapta; asta in cazul extremelor, cat despre normalitate...prefer totusi frumusetea.
Elimina egalul! laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru WhatheWow):

De una frumoasă şi proastă, te plictiseşti repede. Just, şi eu prefer una frumoasă şi proastă, dar doar pentru câteva ore, maxim o noapte. După, singurul subiect pe care poţi sa-l discuţi cu ea e vremea de afară...
Dacă n-ar trebui să fac conversaţie cu ea, nu m-ar deranja nimic una frumoasă şi proastă.

| WhatheWow a răspuns (pentru Woodenpints91):

Eu sint sigur ca dupa un an alaturi de mine se desteapta! laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru WhatheWow):

Sau după un an reuşeşte ea să te prostească pe tine, şi să nu mai ştii să te închei la şireturi thinking Există şi varianta asta...şi am întâlnit destui care s-au lăsaţi prostiţi de-o pereche de ţâţe.

| WhatheWow a răspuns (pentru Woodenpints91):

Fiecare are slabiciuni; nu exista om fara si daca o femeie frumoasa si proasta reuseste sa te prosteasca si pe tine inseamna ca are si altceva decat tarate-n cap iar daca nu, atunci materia ta cenusie s-a facut tarate. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul este relativ si conjunctural.

| CryChristiAN a răspuns:

Fals.
In opinia mea, si sa luam prin absurd o persoana de o rara frumusete ( ma refer aici la aspect fizic). LA ce e de folos o asemenea persoana daca ''frumusetea psihica'' nu o ajuta cu nimic?

La fel, tot prin absurd, am presupune o persoana de o rara frumusete, dar si cu ''frumusete psihica'' aici ar merge.
Si pot sa-ti spun ca nu cunosti tu felul si capacitatea oamenilor dupa psihicul lor si dupa aspectul exterior, respectiv interior.
Ma rog, raspunsul meu este fals.

| LoveToHate a răspuns:

Frumusetea fizica este destul de importanta.

| kitty00 a răspuns:

Eu cred astfel: Mulţi cred in frumuseţea psihică(interioară), dar totuşi toţi mor dupa ambalaje, aşa e mai corect, nu?

| konfing a răspuns:

Mizez pe frumusete fizica pentru ca atunci cand vezi o persoana nu cred ca vezi psihicul din ea ci fizicul care te atrage.