| silviudx a întrebat:

Funda! Intr-un autobuz sunt 7 fete, fiecare fata are un ghiozdan, in fiecare ghiozdan este o pisica mare, fiecare pisica mare are 7 pui mici.
Cate picioare sunt?
(si pisicile se pun )
cine raspunde primul corect are funda!

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.si oare de unde stii tu ca e corect daca pui pe altul sa iti faca tema?

| Klepto a răspuns:

Daca spuneai ca fetele au peste 18 ani, raport perfect inaltime/greutate, poate te ajutam.Prea "alb" este decorul, nu-mi place, si-ti dau report.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Picioarele scaunelor se calculeaza?

| D3iDEI a răspuns:

Uite raspunsul : 7x2+7x4 + 49x4, cu placere

| AcidCuSange a răspuns:

Cu nici unul peste 70.

| price a răspuns:

Pai sunt 238
-7 fete =14 picioare
-7 pisici=28
-7 pui la 7 pisici=196

Răspuns utilizator avertizat
| With0utName a răspuns:

224 big grin fundita?

| silviudx explică:

Nu i tema mi-a zis-o si mei unu si nu stiu care i raspunsul ca nu vrea sa imi zica

| georgiana9022 a răspuns:

Sunt 231 de picioare ptc sun 7 fete care au 2 piciare se face 7*2=14picioare fiecare are 1 pisica in total 7 pisici fiecare pisica are 4picorare se face 7*4=21 si fiecare pisica are 7pui se face 7*7=49ca sa se afle cati pui sunt fiecare pui are 4piciaore se face 49*4=196 se aaduna picoarele 14+21+196=231picioara in total funda? love struck

| AcidCuSange a răspuns (pentru georgiana9022):

7*4=21? Scumpo, in ce clasa ai trecut?

| Dydy_Dydu_1996 a răspuns (pentru georgiana9022):

7x4=28