| Cosminabc123 a întrebat:

Generatiile viitoare or sa fie mai bune din punct de vedere al realizarilor stiintifice si al intelectului? Eu unul zic ca evoluam, deci da!

Răspuns Câştigător
| EliLeli a răspuns:

Da.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Or sa fie mai bune din punct de vedere al intelectului? Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu zic că involuăm.

| just4ubr2015 a răspuns:

Generatia tik tok si tanca uraganu ce sa evolueze ca mai mult se duc in jos

| pombar a răspuns:

Evolueaza doar contrastul dintre bine si rau, dupa principiul eroii mor, lasii raman, stramosii ne-au lasat in cea mai mare parte blestemele slabiciunilor lor, daca tu faci copii inainte sa fi macar hotarat sa salvezi lumea singurul lucru pe care il vor avea generatiile viitoare va fi doar tragedie, greselile trebuie sa se opreasca undeva

| ForbbidenLife a răspuns:

Se poate ca generatiile viitoare sa continue sa evolueze si sa atinga realizari stiintifice si intelectuale noi si inovatoare. Totusi, nu putem prevede cu exactitate cum va evolua specia umana in viitor si ce nivel de realizari stiintifice si intelectuale vor atinge. Este important sa ne concentram pe a face progresele pe care le putem face in prezent, indiferent de cum vor evolua lucrurile in viitor.