| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU.

Am cateva intrebari in legatura cu care nu sunt prea lamurit asa ca as ramane recunoscator daca mi-ati raspunde!

1 Cum poate ajunge o fiinta umana in a4-a dimensiune?
2 In filmul interstellar oamenii au calatorit in alt sistem solar intrand intr-o gaura neagra :p Eu stiam ca o gaura neagra distruge orice intra in ea!
3 care e diferenta intre o gaura neagra una de vierme si una alba? se poate trece prin vreo una dintre ele in siguranta si sa calatoresti in timp si spatiu?

Răspuns Câştigător
| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

1.Tiam raspuns deja. 2.pai ai dreptate laughing) 3. O gaura neagra e formata la explozia unei sopernove (o stea de 100 de ori mai mare ca soarele, am auzit si 30 si 50 nu sunt sigur) gaura de fierme chiar exista si se poate calatori prin ea(doar daca esti mult mai mic ca un atom si vrei sa calatoresti pe distante mici =]], chiar daca ai crea una mare ar disparea inainte sa clipesti tongue) iar una alba nu exista straight face poate te referi la pitica alba care tot din explozia unei stele(nu stiu cat de mare) se produce are diametru de 30km si e FOARTE densa. Din nou te sfatuiesc sa te uiti pe Discovery Science.

1 răspuns:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Nu sari cu capul inainte la teorii inca nedovedite. fii rezervat.