| fwefsaf a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca exista grupari sau societati secrete care sa detina informatii despre puteri secrete ale spiritului sau creierului uman?

Va rog nu mai vreau sa primesc raspunsuri imature si stupide!

Răspuns Câştigător
| Djnicnr a răspuns:

Cu siguranta! Poti lua ca exemplu mass-media! In spatele mass-media se afla cu siguranta o societate secreta care stie bine ceea ce face! E cel mai eficient mod de a controla masele!

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Iti spun eu cum e cu puterile secrete ale creierului. Unul care ia tot note proaste si e mai, mai sa ramana repetent isi imagineaza ca aia care iau note mai bunicele detin ceva puteri secrete ale creierului. Astia din urma, la randul lor, cred ca aia premianti cunosc niste secrete. In realitate, nu cunoaste nimeni niciun secret; e vorba ca unii isi dau mai mult silinta decat altii. La fel este si in lumea celor adulti. Un om obisnuit, de pe stada, zice despre un laureat Nobel ca a descoperit niste secrete. Niste secrete o fi descoperit el, dar nu ale creierului (spiritului), ci vreo metoda noua de calcul, o noua teorie stiintifica, sau ceva asa. Omul s-a pregatit, a muncit, a avut si ceva talent, plus conditii. Nu e nimic misterios.

| Archangells a răspuns:

Inainte credeam...acum stiu.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Raspunsuri mature la o intrebare imatura n-ai sa primesti. Multumeste-te cu cele imature.

| Minciunaa a răspuns:

Știm toți cu suntem controlați foarte atent, mâncarea pe care o mâncăm, apa pe care o bem, emisiunile la care ne uitam, împrumuturile pe care le luam din bănci și toate cele.
Societăți secrete sunt și vor fi in continuare. Privește așa, daca noi oamenii am ajuns pe luna atunci și luna a ajuns la noi, daca noi am reușit să construim o rachetă atunci și alții au reușit.
Se zice că președinții și oamenii cei mai importanți ai lumii de întâlnesc sub pământ. Acolo li se zice ce să facă pentru binele tuturor.
Teorii ce aceasta sunt destule, dar probabil nu vom afla niciodată adevărul. Cert este că nu totul este ceea ce pare!