| fbvawF a întrebat:

Hei TPU

presupun ca toti ati auzit de energia libera si de dispozitive ce produc energie libera... Dispozitiva si proiecte bine ascunse de ochii publicului de marile companii si corporatii energetice!

intrebarea este: acele dispozitive ce captau energie libera puteau produce o tensiune de energie infinit de mare? Sau puteau produce doar anumite tensiuni? Stiu ca nu aveti cum sa imi raspundeti deoarece nu stiti nimic despre acele dispozitive dar vreau sa imi dati un raspuns din punct de vedere stiintific si fizic!

Răspuns Câştigător
| 1cristian1990 a răspuns:

Consider ca ai avea dreptate dar poate nivelul nostru de constiinta e prea scazut ca sa concepem asa ceva! Daca nu exista aceasta energie, de ce se vorbeste de ea? Noi acum suntem cu mintea ca pe vremea lui Iisus si dintr-o data vine cineva cu un OZN la noi! Eu zic sa vasam timpul sa vorbeasca in legatura cu asta daca noi nu putem face nimic in directia asta sa ajutam la realizarea ei!
Am mare incredere in fundatia aceea din Belgia!
Pai nu e energie din nimic, este din ceva sau de la cineva sau de undeva!
Eu am incredere in aceasta energie si consider ca va fi energia viitorului!
Doar ca am vobit si cu un student la facultatea de electronica si nu stiu de acest concept, nu te invata la facultate decat ce vor ei sa stii, economia tarii trebuie sa mearga astfel, daca vrem o tehnologie ca cea libera va trebui sa ne schimbam toti ca si oameni si sa cerem aceasta energie, lumea sa fie bazata pe fraternitate si iubire!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am mai spus captarea lumini solare este cea mai buna modalitate de energie gratis si curata, imagineazati sa poti capta toata energia oceanelor la maree ma refer, noi avem marea neagra ea produce cam cat toata europa de est, dar nu ne pasa de natura + ca uni trebuie sa se imbogateasca, un raspuns stiintific ar fi ca da sunt posibilitati si pamantul are energie multa dupa cum stim

| 1cristian1990 a răspuns:

Nu vor mai fi pentru mult timp ascunse in viitorul apropiat! Cauta fundatia keshe, loc. Ninove, Belgia (pe net)! Ei se ocupa cu asa ceva si detin multe tehnlogii de genul acesta! Din cate stiu genereaza diferite tensiuni, depinde de sistemul construit, probabil cat de mare este, magneti si daca tensiunea este prea mare sau instabila este ajutata cu stabilizatori! Dar tensiunea aceea este nelimitata!
Sau cauta experimentul lui Valy, cauta Valy energy http://www.youtube.com/watch?v=tJvjtI6Qy0o

| fbvawF explică (pentru 1cristian1990):

Deci vrei sa spui ca am putea crea energie cu o tensiune infinita? Practic beneficiind de o astfel de energie putem alimenta orice masinarie! Pana si un accelerator de particule de 100 de ori mai mare decat cel de la cern nu?

| 1cristian1990 a răspuns (pentru fbvawF):

Poti concepe ideea de energie aproape nelimitata! Adica tot ce se misca pe palaneta asta timp de milioane de ani?
Nu sunt expert si nu vreau sa ma dau, pentru ca doar am citit si eu cate ceva!
Dar cred ca s-ar putea alimenta, de ce nu, mai lasam putin timpul sa treaca, poate peste cativa ani o sa beneficiem de ea!
Economia, oamenii se vor schimba, tehnologii uimitoare vor aparea! Doar trebuie sa ne schimbam conceptul de a gandi sa ne cerem aceste tehnologii care exista!
Pe Nicola Tesla il stiu ca parintele acestei tehnologii si acum in timpurile noastre ti-am spus cine se ocupa in mare parte si cu accesul populatiei lainformatie e domnul Keshe! Inafara de cei care au tehnologia in secret!

| fbvawF explică (pentru 1cristian1990):

Eeee,... Eu nu cred ca e chiar asa. Cred ca acele tehnologi pot capta energie libera in cantitati destul de mari dar nu infinite! pot sa alimenteye probabil foarte multe dispoyitive care consuma mult dar nu cred ca ar putea un dispoyitiv de marimea unui stalp sa capteye energie libera si sa produca cat o centrala nucleara de exemplu! Astept parerea ta la spusele mele :==

| 1cristian1990 a răspuns (pentru fbvawF):

Tehnologia aceasta e doar la inceput dar e de viitor! Hai sa gandim asa, fiecare om are la casa lui un astfel de dispozitiv mic care ii ofera energie libera gratis, la fel are ori ce institutie un dispozitiv putin mai mare, masinile merg astfel! Pentru ce ne mai trebuie centrale nucleare, eoliene, hidrocentrale etc...

PS: Nu doar un dispozitiv capteaza energii infinite ci mai multe pentru toata lumea! Dar ti-am spus ca e doar la inceput aceasta tehnologie, in viitor cu ea va merge navele spatiale, avioanele si masinile! Daca constiinta umana va evolua si v-om accepta aceasta tehnologie, economia se va schmba si lumea aceasta va fi bazata pe fraternitate! Nu v-ar mai fi razboaie, foamete, frig, nu platesti taxe de exemplu la intretinere, masinile merg gratis!
"Om trai si om vedea ce o sa mai fie"

| fbvawF explică (pentru 1cristian1990):

Sti ce? Dupa ce am pus intrebarea aceasta am inceput sa ma documentez si sa citesc foarte multe despre acest lucru si sincer am ajuns la concluzia ca nu exista energie libera sau cel putin oamenii nu inteleg prea bine conceptul de energie libera... Nu se poate crea energie din nimic... Eventual putem sa transformam un anumit tip de energie in alt tip de energie cum ar fi en eoliana sau cea solara! Poate ca Tesla ar fi inventat el ceva dar nu cred ca ar fi posibil un aparat care sa capteze energie por si simplu, un aparat care sa creeze energie din nimic!

| 1cristian1990 a răspuns (pentru fbvawF):

Consider ca ai avea dreptate dar poate nivelul nostru de constiinta e prea scazut ca sa concepem asa ceva! Daca nu exista aceasta energie, de ce se vorbeste de ea? Noi acum suntem cu mintea ca pe vremea lui Iisus si dintr-o data vine cineva cu un OZN la noi! Eu zic sa vasam timpul sa vorbeasca in legatura cu asta daca noi nu putem face nimic in directia asta sa ajutam la realizarea ei!
Am mare incredere in fundatia aceea din Belgia!
Pai nu e energie din nimic, este din ceva sau de la cineva sau de undeva!
Eu am incredere in aceasta energie si consider ca va fi energia viitorului!
Doar ca am vobit si cu un student la facultatea de electronica si nu stiu de acest concept, nu te invata la facultate decat ce vor ei sa stii, economia tarii trebuie sa mearga astfel, daca vrem o tehnologie ca cea libera va trebui sa ne schimbam toti ca si oameni si sa cerem aceasta energie, lumea sa fie bazata pe fraternitate si iubire!