| anonim_4396 a întrebat:

Help pls!
Cate Orase are Germania?
Cel mai bun raspuns are Funda! Plss HELP!:[

Răspuns Câştigător
| justmeraul a răspuns:

Această listă de orașe din Germania cuprinde toate cele 2065 orașe din Germania în ordine alfabetică (ultima actualizare: 20 iunie 2011). Dintre acestea 111 orașe au și statut de district urban (kreisfreie Stadt). Celelalte fac parte din câte un district rural sau pot fi și orașe cu statut special.
ai lista aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_ora%C8%99elor_din_Germania, funda?

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

De ce nu le numeri, să vezi singură?

| NuImiPunNume a răspuns:

Asta ii o intrebare ceva de genuu, :cate muste is in aer, sau cate pietre sunt in nisip.laughing)

| iulikka a răspuns:

250 aprox

| Ravenborn a răspuns:

Va multumesc mult de tot! V-as da la amandoi dar nu pot...