| MyWorld a întrebat:

Hey! Ce stiti despre Hipnoza? Credeti ca atunci cand hipnotizezi pe cineva este invocat diavolul? [ @Marc3l, te rog sa nu rapsunzi ca nu stiu ce chestii despre diavol o sa mai scoti pe gura aia rolling eyes ]

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Hipnoza nu este posibila decat daca cel care este hipnotizat crede in hipnoza...intr-un fel tine de autosugestie!
2 ) ...inainte sa mai spui tampenii cu invocari si alte chestii mai citeste si o carte

| mihaibrasov a răspuns:

Hipnoza este o tehnica de psihanaliza... Google it.

| alessia5158 a răspuns:

Hipnoza n-are nimic a face cu magia! Daca citesi cartea " Hipnoza si fortele nelimitate ale psihicului ". Vei intelege ca hipnoza este o stare modificata de constiinta care, chiar si in conditiile lipsei unui hipnotizator, ni se poate intampla.De exemplu cand vizionam un film la TV putem deveni atat de absorbiti de actiunea lui incat nu mai suntem atenti la nimic altceva din jur ( nu mai reactionam la stimulii externi ) --- este ceea ce denumim in limbaj comun " a te lasa furat " de actiunea filmului.
Cartea, foarte interesanta, o poti citi online de aici :http://www.scribd.com/......-Vasilescu
Lectura placuta!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu are nici o legatura cu diavolul

| MyWorld explică:

@Apache, eu intr'o carte am citit ca hipnoza ar fi de fapt o forma de magie[ neagra evident ]
@alessia5158, am citit cartea aia acum jumate de an cred. acum citesc mai mult de astea... gen Divinatia... chestii mai "magice"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu ar avea nici o legatura cu diavolul!
eu cred ca hipnoza este o forma de a controla creierul din afara daci nu are nici o legatura cu chestile astea:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti constipat e de vina diavolul!