| micky a întrebat:

Credeti in hipnoza? big grin

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu stiu...nu stiu care e hipnoza adevarata...ceea ce vad la televizor nu e adevarat...alea sunt vrajelioh go on

| Silvia a răspuns:

Nu stiu...nu stiu care e hipnoza adevarata... ceea ce vad la televizor nu e adevarat...alea sunt vrajelioh go on

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred in hipnoza, exista si e demonstrat stiintific.Am intalnit o persoana ce putea face asa ceva, un psiholog, care pur si simplu m -a uimit.

| psiholoaga a răspuns:

Nu e ceva paranormal, in care "sa crezi". E un procedeu psihologic, care se invata in cursuri de specialitate. Are diverse grade de profunzime, unele mesaje din campaniile publicitare tot pe un tip de hipnoza merg, la fel melodiile de relaxare. Daca pui intrebarea dupa ce ai vazut emisiunea cu hipnoza care a fost mai devreme pe nu stiu ce canal, nu e pe bune. In general in scolile de psihanaliza sa preda hipnoza, terapiile actuale, moderne nu o prea folosesc. Acum ne axam mai mult pe meditatie, o stare de relaxare in care totusi oamenii sunt constienti.

daniela
| daniela a răspuns:

Da ce ti se pare atat de paranormal. Este o chestie cred foarte obisnuita in domeniul psihologiei.

| julliano a răspuns:

Nu trebuie sa crezi, hipnoza exista si poti fi hipnotizat. Insa este posibil ca persoana care urmeaza sa fie hipnotizata sa nu colaboreze eficient cu hipnotizatorul, sa se impotriveasca procedurii si astfel doctorul nu va reusi sa-si duca tehnica la bun sfarsit.

| cutie a răspuns:

Ca ralucabig grin

| raluca_2686 a răspuns:

Da cred in hipnoza si cred ca poti fi hipnotizat doar de oameni specializati in asa ceva nu cum vezi in filme cand orice doctor poate sa faca asta.

| BeatriceRamo a răspuns:

Dabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred in hipnoza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Articol foarte bun despre hipnoza in Romania http://www.adevarul.ro/......67692.html

| Fowls a răspuns:

Am vazut pe prima tv o reclama la un show romanesc unde ii hipnotizeaza pe mai multi oameni unu. straight face Mie mi se pare ciudat, aiurea... Nu stiu ce sa zic! Sa ma hipnotizeze cineva daca poate si apoi zic daca e real sa-mi bp. Raluca, unde ai vazut tu ca in filme orice doctor poa' sa faca asta? Lol, esti aiurea.

| IacobetCosmin a răspuns:

Daca vrei sa inveti sa hipnotizezi, asa pentru distractie, o sa public un scurt curs de hipnoza recreationala in saptamanile urmatoare pe pagina mea http://hipnozarecreationala.blogspot.com sau poti sa te informezi mai bine pe un grup de yahoo http://tech.groups.yahoo.com/group/thehypnotismmaster/ un loc in care pasionatii se intalnesc sa discute.

| emanuel_6023 a răspuns:

Dar tu in paranormal?

| emanuel_6023 a răspuns:

Dar tu, in paranormal?