| Ioana184 a întrebat:

cine îmi poate spune mai multe despre ochii negri? Am căutat și pe net și am găsit doar povesti de groază cu copii cu ochi negri.

Ps. Și eu am ochii negri

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar asta nu schimba nimic. Sunt doar niste ochi, la fel ca la ceilalti. Nu poti spune ca acele persoane au un alt destin fata de alte persoane. Au existat persoane cu ochii negri care nu au facut nimic in viata si altele care chiar au facut. Asta se aplica la toata lumea. La fel este si in cazul zodiilor.

| PainTech a răspuns:

Vrei sa stii mai multe despre ochii "negrii"?
Sunt exact la fel ca celelalte tipuri de culori ale irisului. Sunt mai degraba un caprui inchis, nu exista clasificare ca "ochi negrii". Rezulta datorita unei concentratii mari de melanina. Aproximativ 79% din planeta are ochii de un ton caprui.

https://www.worldatlas.com/......world.html