| Diana90 a întrebat:

Heyy...

Ma cam tot bantuie un vis inca din copilarie adica de pe la vreo 7-8 ani pana pe acum visez acelasi lucru si acum am aproape 20 ani. poate o sa vii se para o prostie, dar asa e cum zic eu.tot visez ca zbor adica nu zbor cu avionu sau ca un liliac sau ca vreau eu sau eu stiu la ce va mai ganditi, nu visez ca am puteri supranaturale, visez ca zbor fara sa vreau, uite cam asa e visu acum fac doar un rezumat, deci( visez ca: " ies din casa ma intalnesc cu 2 colege ne plimbam cat ne plimbam printr -un parc, ele merg sa ia ceva de mancat si dintr-o data se face noapte si imi iau zboru, nu zbor sa vreau, zbor fara sa vreau cum am mai zis, cum ar fi ca plutesc in aer dar tare adica asa cam, nu stiu dar cateodata si desupra norilor ma vad si in timp ala se intampla chestii ciudate nimic normal si dupa ce se termin astea vin asa, brusc si cu viteza cad pe pamant si ma trezesc si dupa aia ma trezesc si din somn" ) ce o insemna asta? adica voua nu vi s-a intamplat sa visati de mai multe ori acelasi vis? Mentionez ca nu am fost traumatizata sau ce o sa credeti voi, si nu am avut o copilarie trista, am fost genu' care i-a placut tot timpu distractia.si vreau sa zic ca, nu ma sperie visu, doar sunt curioasa ce inseamna de il visez de atatea ori.

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai uitat sa spui esenta. Zborul e doar calea catre ceva. Ar trebui sa spui si ce se intimpla acolo sus, printre nori. Doar asa putem intelege, si putem da explicatii.

| Shammal a răspuns:

Poate tu in vis cu ajutorul visului incerci sa-ti spui ceva, iti arati o alta perspectiva asupra realitatii, iti inclina atentia catre un anumit gen de informatie peste care nu te-ai uitat pana acum; poate cand esti sus acolo inteleg ca nu poti descrie dar poate iti ramane un cuvat sau o imagine ceva care ti-l aduci aminte cand te trezesti, catuta pe net cuvantul, imaginea incearca sa faci o corelatie cu ceva existent si cauta; poate cuvantul sa fie in alta limba daca nu e in romana incearca sa-l traduci cumva

| costis a răspuns:

Nu prea inteleg un lucru, daca se face noapte si zbori pe deasupra norilor ce vezi? Sunt pasari care zboara pe deasupra norilor ziua si e clar ce vad ( seninul si soarele). Dar noaptea? Poate revii cu detalii.

| andrasstefan a răspuns:

Omiti ceva.visul acesta semnifica ceva. poate sa fie ca o amintire a unei traume din trecut sau o dorinra arzatoare pe care ai vrea sa o implinesti. oricum miar place sa stiu ce se intampla acolo sus deasupra norilor.cel putin asta ma intereseaza ca sa iti pot spune despre ce e vorba.cred ca e ceva interesant, cel putin mie mia trezit curiozitatea.id mes:numaisuntsingur. vorbim acolo

| xDivineAngel a răspuns:

Buna Diana90

Daca visezi ca zbori inseamna ca stapanesti situatia si ai totul sub control. Daca deodata nu mai reusesti sa zbori desi crezi ca o poti face, inseamna ca te indoiesti ca iti poti controla viata:*In cazul tau poate acelasi sentiment il ai zilnic:* bye

| Diabl0 a răspuns:

Ba da se intampla des sa visezi un vis sub mai multe forme, dar poate e o fantezie de a ta acest vis, poate te gandesti la el prea des, poate te concentrezi pe el, e doar un vis totusi.

| Diana90 explică:

Andrasstefan@---NU! Tin sa mentionez ca nu,nu am avut o copilarie trisa, am fo' genu' care tot timpu' i-a placut distractia, nu am fost traumatizata sau eu stiu la ce va mai ganditi.Tot timpu' mi-a placut distractia,dar doar in visu' asta ma schimba radila, nu stiu de ce, dar incerc sa-mi dau seama.

| Diana90 explică:

Cristi202@-- am zis ca se intampla chestii ciudate nu stiu cum sa le zic,cum sa le pronunt si cum se numesc alea, dar nimic normal nu se intampla doar in minntea mea pot sa le vad si sa le inteleg, sa le povesc mai greu,,,,

| jordan210cm a răspuns:

Faptul ca visezi ca zbori este pur si simplu proiectia asupra subconstientul tau a faptului ca ai un somn linistit,usor:Stii ca se zice seara la culcare somn usor,ei bine somnul poate fi atat de usor incat sa iti dea senzatia ca zbori, altora le poate da alta senzatie cum ar fi ca plutesc pe apa, sau mai stiu eu ce.

| LittleAnca a răspuns:

Hey... nu ar trebui sa te speri. Fi atenta! Eu cand eram mai mica tot visam ca eram in fata l bloc si dintrodata zburam spre cer si nu aveam aripi nimic asa cu corpul meu simplu. Eu eram foarte speriata in vis. Iar dupa ceva timp dupa ce stateam in aer coboram jos cu o viteza foarte mare iar cand ajungeam jos pe pamant eram in picioare. Visul acesta l-am avut si eu de mai multe ori. Dar acum nu il mai am si stai sa vezi ca eu de frica ma apucam de plans in vis si plangeam si in realitate in timp ce dormeam incat am trezito pe mama. (crede-ma nu te mint cu acest vis). Si cand le spuneam la prietene ce visam se apucau de ras si imi spuneau ca am innebunit dar nu le-am bagat in seama. Iar seara inaine de culcare imi spuneam rugaciunea si ma gandeam cam la ce sa visez. Sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a visat numai cai albi inainte de a se casatori.

| WeaponGirl a răspuns:

Semnificatie vis-zborul:
dorinta de a fugi de viata cotidiana, de greutati;
- aerian- triumf;
- pescarus in- scapi cu bine dintr-un pericol.

noroc inseamna;

se zice ca visul in care zbori iti prevesteste noroc;
zbor in tariile cerului- semn de marire si onoruri pentru tine;
zbor razant sau zbor la mica inaltime, prevesteste un castig, chiar de bogatie.

In traditia romaneasca se zice ca acest vis este foarte bun. Zborul pur si simplu, prevesteste noroc, iar zborul in inalturile cerului iti prevesteste onoruri, multa pretuire din partea celorlalti. Chiar si zborul la mica inaltime sau zborul razant sunt vise bune, prevestind bogatie.

Exista specialisti care considera ca de te vei visa zburand, vei face o fapta buna, iar relatia cu prietenul sau sotul tau iti va merge foarte bine. Mai exista si explicatia potrivit careia, de te vei visa zburand, inseamna ca vrei sa iesi dintr-o situatie mai dificila, ca vrei sa scapi de niste probleme, mai ales de ordin sentimental