| DOTATUL a întrebat:

Http://stirileprotv.ro/......moara.html
Credeti ca asa ceva e normal?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Stii ce ma ingrijoreaza?
. toti pe care ii intrebi spun ca nu ar fi stat degeaba...dar in acelasi timp daca intrebi jegurile alea ce se dau drept oameni ...nu o sa iti raspunda la fel?

| Downfall a răspuns:

Cum poti sa spui asa ceva?
Daca ai fi patit tu asa ceva? Ti-ar fi convenit sa treaca zeci de oameni pe langa tine, sa te vada si sa te ignore pur si simplu vazandu-si de drumul lor?
Daca ar fi fost cineva drag tie si tu nu ai fi fost acolo de fata? Cum te-ai simti apoi sa afli ca poate daca cineva s-ar fi oprit sa cheme ajutoare ar fi supravietuit?
Si chiar daca ar fi cineva necunoscut, nu ai avea un pic de constiinta sa te opresti sa ajuti? Ai trai toata viata cu gandul ca poate daca ti-ar fi pasat putin persoana respectiva ar fi inca viata?
Eu nu pot intelege oameni ca tine. Invata sa te pui in locul celorlalti si invata sa te porti ca un om normal, ca gestul pe care l-au facut oamenii din filmare este total lipsit de omenire, numai animalele fac asa ceva

| Downfall a răspuns:

"Ce mai conteaza unu in plus sau in minus?"
Cum poti fi asa de egoist?
Imagineaza-ti ca erai tu in locul fetitei din filmare. Ti-ar conveni daca tot restul lumii ar gandi la fel ca tine si ar spune: "O, nu-l cunosc, lasa-l sa moara ca doar ce conteaza unu in plus sau in minus". Ce ai gandi atunci despre respectivele "persoane", mai degraba animale?
De ce sa nu ajuti pe cineva, daca poti, mai ales pe cineva care e pe moarte si stii ca l-ai putea ajuta dar nu o faci?

| Downfall a răspuns:

Da, odata si odata tot ai sa mori, dar daca ai fi patit tu asa, sa zicem, si te-ar fi ajutat cineva si ai fi scapat cu viata? Dar daca toti gandesc ca tine, nu te-ar fi ajutat nimeni si ai fi murit acolo in strada. Nici de asta nu-ti pasa?
Oricum, nu ma incerc sa te conving ca e egoist si inuman felul in care gandesti, ca nu poti schimba gandirea pe care si-a creat-o o persoana de atat vreme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

spanzurati toti si trecatori nu merita sa traiasca ce gunoaie de oamenii daca cu copii lor s-ar intampla asta oare si ei ar trece bine si chinezi is indioti spalati pe creier manipulati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La spanzuratoare cu tine esti crestin nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ne imaginam ceva ca mergi in trecut acum vreo 7 in savana africana si fata aia era stramoasa noastra si era ranita ce ai fi facut era singura femela din specia umana daca nu o salvezi ai fi disparut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wooden are si dreptate traim int=ro in care nimaniua nu-i pasa de alti cui i pasa de saraci cui i pasa de un om invalid de cele mai multe ori radem de ei sa nu fim ipocriti asa e suntem de multe ori fara suflet eu imi amintesc de multe pers ce dorm pe drum si multi radeau sau uni nici nu le pasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma enerveaza crestini ca se dau sfinti pe tine te cred nu te dai sfant nu ai un zeu ce vb de iubire