| RAY a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=4rNm4kSl3Og
http://www.youtube.com/watch?v=DYEQh4GVbr8
http://www.youtube.com/watch?v=F4S3-Jk0OCY

stiu ca e vorba de sport dar e si de stiinta desigur, in acele video sunt dovezi stiintifice cum ca ai nevoie doar de 30 secunde urmate de 30 de pauza 4 seturi zilnic,intrebarea mea se refera la evolutia umana noi ca vanatori alergam in sprint banuiesc, intrebarea mea e alergam in sprint da muschi cum faceam caram hrana pana unde aveam asezarea practic cum inseamna sa faci High Intensity Interval culturism oare cate minute trebuie? alta intrebare oare daca asta s-ar putea aplica si la a rezolva probleme matematice rapid, oare putem retine rapid informatile, sa le memoram rapid si cum?

1 răspuns:
| Mădă0611 a răspuns:

Culturismul nu e pentru forta sau rezistenta. Pune un culturist sa stea perpendicular pe o bara verticala, sau sa alerge 5 dealuri, devil cat despre retinut, trebuie sa gasesti logica respectivei informatii, chiar daca vorbim de o logica subiectiva.