| Essencest11 a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=XMdAn5ZIFGY

Care e parerea voastra despre "Secret"? Adevar sau minciuna?

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Autosugestie si autocontrol. Te invata sa gandesti pozitiv. Atat!
Un documentar mediocru! La fel si cartea.

| sabin89 a răspuns:

Si una, si alta.

| doctorandus a răspuns:

"The Secret" este religia imbecila in care te rogi la tine insuti sa devii milionar.

| suffarstar a răspuns:

Ca si Mihaela33. E o carte motivationala, la fel si filmu. Dar contine si aberatii.

| contαbαndonαt a răspuns:

Nu cunosc documentarul si nici nu ma intereseaza caci mi-a fost de ajuns sa citesc cartea.Parerea mea? Nici, nici. Porcarie direct desi subiectul in sine a fost unul interesant si anume :atragi ceea ce esti/ceea ce gandesti/simti si faci, ei l-au tratat intr-un mod superficial fara sa se adanceasca prea mult in detalii repetand intruna aceleasi chestii cliseice. Apropo stiai ca aceasta carte luata dintr-un magazine oarecare nu costa decat 25 de lei? Realizezi cat de important trebuie sa fie si acest asa zis secret universal? Mi-e ca s-a incercat o tentativa de a scoate bani frumosi dintr-un adev. deja unanim cunoscut?