| Hip3ryon a întrebat:

Imi poate spune cineva ce înseamnă linia orizontala in palma adică linia capului cu cea a inimii sunt unite? Ceea ce este ciudat este ca am căutat pe net ce înseamnă dar nu am găsit o poza sau ceva care sa semene sau sau imi zica ceva despre acea linie. Mai ciudat este ca de cand am început sa caut sa vad ce înseamnă, o liniuța dintre degetul arătător si mijlociu efectiv a început sa ardă. Foarte ciudat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E ciudat întradevăr. Fiindcă practic și eu alt gen de manție ( ghicit) înțeleg mai mult ca alții ce ai pățit. Dar ceea ce este mai important, aceste semnificații nu sunt bătute în cuie, sunt niște repere. Viața este cu mult mai bogată decât ceea ce scrie îm palmă.

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Gândești cu inima?
Caută Tratatul de Chiromanție al Contelui de Saint Exuperywinking
PS: asta nu e o știință, e doar ceva să-ți umple timpul. Nu te apuca sa judeci pe alții, sau pe tine, ori să iei decizii, pe baza liniilor din palmă.
E o poveste frumoasă, la fel ca și zodiacul, datul în cărți, în ghioc, cititul in cafea, în frunze de ceai, sau în mațele animalelor cum fac triburile africane....sau cât de lungă va fi iarna în funcție de splina porcului de Crăciun, cum fac românii, că suntem la același nivel?

| JicaContra a răspuns:

Inseamna ca vin zombiez big grin
du-te la o ghicitoare pentru confirmare tongue