| aliutza_8652 a întrebat:

Mi-am intors mana intr-un unghi ciudat iar acum nu imi mai simt normal degetul aratator, cel mijlociu si cel inelar. le pot misca, dar cand ating lucruri ma furnica. mai nou am inceput sa simt si o usoara durere. a trecut deja o ora si nu sunt mai bine ca la inceput, ba chiar ceva mai rau. ce sa fac? sa merg la medic sau sa astept pana maine sa vad daca imi trece? va rog daca se poate raspundeti repede. dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Du-te la medic mai bine. Iti face un control rapid si daca nu ai nimic te trimite acasa, dar daca ai ceva macar stii din timp. N-are rost sa stai in agonie degeaba.
Succeswinking

| Yzzza a răspuns:

Pai eu zic sa astepti pana maine, si maine daca simti ca si-o mai revenit, totusi cred ca ar fi mai bine sa mrgi la doctor.happyInsanatosire grabnica!

| Kadorin a răspuns:

Eu cred ca este mult mai bine sa mergi la doctor ca cine stie ce se poate intampla peste noaptesad. Sper ca te-am ajutat si insanatosire grabnicahappy

| aliutza_8652 explică:

Nu ma doare, doar nu o mai simt, dar pot sa fac tot ce faceam inainte

| MadalinaRosa a răspuns:

Eu mi-am intors degetu mic la usa straight face. si la mine era la fel, am stat am stat. mi se invinetise peste noapte si cand m-am dus la medic. mi la pus in atela si mi-a facut morala de ce n-am venit din seara respectiva. du-te acum la doctorstraight face, e pentru. binele tauwinking!