| SadBoyForever a întrebat:

Imi puteti spune citate celebre pe care sa le pun pe facebook la quotations?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

A woman has to be intelligent, have charm, a sense of humor, and be cand. It's the same qualities I require from a man.
Catherine Deneuve

A woman uses her intelligence to find reasons to support her intuition.
Gilbert K. Chesterton

Action is the real measure of intelligence.
Napoleon Hill

All intelligent thoughts have already been thought; what is necessary is only to try to think them again.
Johann Wolfgang von Goethe

Always be smarter than the people who hire you.
Lena Horne

An intellectual is someone whose mind watches itself.
Albert Camus

Be as smart as you can, but remember that it is always better to be wise than to be smart.
Alan Alda

Be what you are. This is the first step toward becoming better than you are.
Julius Charles Hare

Being an intellectual creates a lot of questions and no answers.
Janis Joplin

Belief is the death of intelligence.
Robert Anton Wilson

Read more: http://www.brainyquote.com/......gence.html

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Ce, tu nu ai citit destul ca sa le stii?

| MadnessCaffe a răspuns:

Bravo Ronnix l-ai ajutat sa isi sporeasca prostia laughing

Nu intelegi ca omul vrea sa para inteligent cu citate de genul, dar el habar nu are sensul lor?

| Ronnix a răspuns:

"Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont."
"Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri."
"Cand marfa este buna MERITA sa-i faci reclama, cand e proasta TREBUIE sa-i faci reclama."
"Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile."
"Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum."
"Un copil este un inger ale carui aripi se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele."
"Fara tine sunt nebun si cu tine innebunesc!"
"O prietenie care a incetat nici nu incepuse."
"O iubire pe care trebuie sa o pazesti nu reprezinta nimic."
"Am invatat atat de multe din greseli... acum ma gandesc sa fac cat mai multe!"
"Daca intalnesti persoane pe care nu le placi, nu e nevoie sa le salut... Pa!"
Sursa: http://www.facebook.com/RonnixTo1?sk=info

| aumih16 a răspuns:

Cel mai mult imi place citatul lui alan alda din mash dar si a lui catherine deneuve