| Egn_Deea_2000 a întrebat:

In cam cat timp iti activezi al 3-lea ochi? intre cat si cat? si cand iti activezi glanda pineala ce e primul lucru pe care il vezi?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu exista asa ceva, sunt doar povesti

| doctorandus a răspuns:

Blom, Jan Dirk (2010). A Dictionary of Hallucinations. New York, Dordrecht, Heidelberg, London: Springer Science+Business Media, LLC. p. 99. doi:10. 1007/978-1-4419-1223-7. ISBN 978-1-4419-1222-0. Retrieved January 11, 2012. "Clairvoyance

Also known as lucidity, telesthesia, and cryptestesia. Clairvoyance is French for seeing clearly. The term is used in the parapsychological literature to denote a * visual or * compound hallucination attributable to a metaphysical source. It is therefore interpreted as * telepathic, * veridical or at least * coincidental hallucination.

Reference
Guily, R.E. (1991) Harper's encyclopedia of mystical and paranormal experience. New York, NY: Castle Books."

| ErrorFound a răspuns:

Mai usor!
Depinde cat de hotarata esti, dar vad ca tu vrei ore exacte. Uite ce e. Dureaza, depinde de la o persoana la alta.

Nu exista un lucru pe care il vezi. O sa vezi multe. Si nu toate o sa-ti placa. Dar o sa vezi CLAR, totul asa cum este.

O sa vezi scene de crima, o sa vezi orori, o sa vezi prin ce-ti spun altii, o sa vezi multe! Acum depinde ce faci prima data si pe unde umblii. Fereste-te cand ai ochiul deschis sa stai in locuri care nu-ti inspira incredere: cimitire, locuri unde au fost crime, cartiere rau famate, etc...

Mult noroc! Si parerea mea personala e ca nu e bine sa-ti deschizi ochiul pana nu esti sigur/a ca poti indura cele mai odioase chestii.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Se numeste al treilea ochi sa sune mai frumos la ureche.

In realitate este vorba de starea de supraconstiinta in care intri doar daca ai ganduri pure(reusesti sa te descotorosesti de negatii, "nu pot face asta", "nu sunt capabil/a") si cand poti constientiza in totalitate ceea ce iti comunica subconstientul.

Cand ai "al treilea ochi deschis" duci un stil de viata mult mai avansat. Memoria ta este instanta, logica ta tinde spre perfectiune (din acest motiv poti face previziuni, poti deduce ce gandesc oamenii, ce simt).

Cand vei intra in aceasta stare, vei fi pregatita, si viceversa.

| Egn_Deea_2000 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Dar care e cel mai eficient exercitiu pentru activare?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Daca te referi la ochiul maro eu iti zic ca-l activezi relativ repede.

| Egn_Deea_2000 explică (pentru jimmiesrustled):

Tonurile si sunetele despre care vorbesti are vreo legatura cu frecventele, sau au acelasi efect?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Egn_Deea_2000):

Alea isochronice sunt niste batai sacadate in timp ce binauralele sunt un fel de bazait. Pe oricare le-ai folosi, scopul lor este sa-ti treaca undele prin anumite faze:
Delta - Specifica somnului adanc, inconstient
Theta - Somn usor
Beta - Stare de veghe
Alfa - Constienta
Gamma - Constienta ridicata

Verifica mesajele.

| Egn_Deea_2000 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Ai vreo idee de unde le pot descarca?

| Miauti a răspuns:

Sincer sa fiu se poate si in 10 zile, dar in 3 saptamani ar fi cel mai ideal. tr multa rabdare

Răspuns utilizator avertizat