| LoveMadScience a întrebat:

In ce perioada a istoriei v-ar fi placut sa traiti si de ce? Raspunsurile interesante, va rogkiss

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În anii '80 ai secolului XX. Aş 'ajunge 'napoi în 2011 putred de bogat happy.

| TheJeryk0 a răspuns:

Acum 2000 de ani in Ierusalim.

| AG a răspuns:

Epoca Victoriana. E preferata mea. Regulile acelei societati, ma fascineaza, si mi-ar place sa traiesc atunci, pentru a le putea incalcalaughing

| Minnie a răspuns:

Cred ca pe la 1800. Erau niste timpuri foarte linistite, cu baluri, rochii de printese, dansuri, se citea mult si neavand alta sursa de distractie, multe activitati se petreceau afara, la aer, se manca sanatos, era o viata extrem de linistita si placuta. Cel putin, asa vreau eu sa cred, chiar daca, in spatele linistii erau desigur si probleme.

| Filip23 a răspuns:

Pt mine e important ce fac acum, in timpul si conditiile astea. Cred ca e important sa-i vezi pe toti oamenii din jur, media iti prezinta doar vedete si murdarii.

| alexralu34 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa treiesc in Egipt acum 4000 de ani, sunt foarte fascinata de cultura si misterul Egiptului antic.Ar fi foarte interesant sa aflu misterul hieroglifelor,al faraonilor, piramidelor, sfinxului, tmpleor si multe alte secrete strevechi.Dar tie?

| renee14 a răspuns:

La inceput, cand Pamantul a fost creat.sunt curioasa cum a luat nastere planeta noastra si rasa umana.sunt atatea teorii dar nimeni nu stie exact.

| Mirel_1372 a răspuns:

Prin 300 in roma sau in grecia dar sa apartin unei famili regale. altfel as duce o viata foarte urata. As alege aceasta perioada datorita marilor colonizari si marilor razboaie care au scris istorie

| cristinacrissss a răspuns:

1600-Franta - pentru ca mi'ar fi placut sa traiesc alaturi de muschetarii care il aparau pe regebig grin erau adevarati cavaleri ai onoarei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar fi placut sa traiesc intr-o perioada a istoriei inventata de mine pentru a fi toate lucrurile asa cum imi doresc.

| condemnedAntagonist a răspuns:

Era Victoriană cu siguranţă.
Nu era tehnologie,democraţia era altfel, erau oameni nobili, decenţi, cu ocupaţii, prin vreo 1867.
A fost mereu una din cele mai mari dorinţe ale mele.

| LoveMadScience explică:

Uau...sunt o multime de raspunsuri interesante, originale. Ma bucur sa vad oameni atat de sensibili si profunzi.
PS Mi-ar fi placut sa traiesc in Anglia la mijlocul secolului trecut. Iubesc masinile, coafurile, imbracamintea, tot ce tine de acea perioada magica.love struck
Dar nici vremurile de azi nu sunt chiar atat de rele, tinand cont de progresul stiintei, al tehnologiei, al comunicarii.
Va pup. Multumesc pentru raspunsuri.kiss

| NoNamePlease a răspuns:

In perioada in care cavaleri se luptau pentru onoare :X