| Regedesubmunte a întrebat:

În Scandinavia am auzic că ar exista o rasă pură de oameni, e adevărat?

29 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ala este site evreiesc, ce se posteaza acolo sunt doar rahaturi care sa-i puna tot pe ei intr-o lumina buna.

| RAY a răspuns:

Toti ne tragem dintr-o rasa care a existat acum 8 milioane de ani, nu exista rasa pura am facut sex tot timpul cu cine am putut

| Drimmero a răspuns:

Nu mai sunt nici ei 'puri',, se amesteca si cu alte rase si ies corcituri.

| T0T a răspuns:

Nu înțeleg ce înțelegi tu prin pur însă văd un Hitler în tine.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Nu mă ascund de asta, dar înțeleg lumea altfel față de ceilalți.

| T0T a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Poate o înțelegi prost, mai ales că aici vorbim chiar de rasism. Ai întâlnit tu vreun om pur? Cum arăta? Cum se comporta? Dă-mi un exemplu.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Pur, momentan nu există dar în 500 de ani oameni pe care îi vezi tu astăzi vor fi total diferiți, și diferiți nu în bine, o rasă pură se formează prin izolaționism sute de generați, care să o distingă de rasa anterioară și care să-i formeze avantaje, ca în natură, ceea ce se întâmplă cu rasa omenească în prezent duce la pieire!

| T0T a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Eu văd diferențierea benefică omenirii. Dacă vorbești de mai mulți indivizi ca fiind puri pe mine lucrul ăsta mă duce cu gândul că sunt la fel ceea ce mă duce cu gândul la o comunitate robotizată pe care e mai ușor să o creezi tehnologic decât strict biologic.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Ai multe de învățat, influența de astăzi își spune cuvântul, de aceea tu vezi lucrurile din acest punct de vedere și pe drep forbind asta e realitatea.

| T0T a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Eu doar văd că afirmi lucruri fără să vi cu argumente sau fără să dai exemple concrete. Ce fel de influență și cum intervine ea? De asemenea detaliază acea puritate dacă nu ești de acord cu mine.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Nu are rost, unele lucruri mai bine sunt ținute ascunse.

| T0T a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Mie mi se pare doar că ocolești explicațiile căci nu le ai.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Mie mi se pare că nu sunt dator la nimeni să dau o explicație!

| T0T a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Ești dator în primul rând ție ca să arăți că nu arunci cuvintele în aer de pomană.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Eu nu arunc cuvinte în aer de pomenă, eu arunc litere și cifre!
Cu ocazia aceasta închid acest subiect.

| T0T a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Ok, era cazul, ai demonstrat deja ceea ce am spus. O zi bună.

| Regedesubmunte explică (pentru T0T):

Asemenea!

| vocea a răspuns:

Nu mai exista rasa pura

| drutzix a răspuns:

Ce dracu inseamna rasa pura de oameni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rasă 100% pură de oameni nu cred că există.
Poate există o rasă de oameni "mai puri" față de alte rase.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

De aia fura copii romani ca sunt puri?

| Regedesubmunte explică (pentru CatalinVictor1985):

Nu cred happy

| BroascaCuElice a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Nu fura, ci ii salveaza de romanasii c.r.e.t.i.n.i care ii abuzeaza

| AFR81 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ii salveaza pe naiba. A spus bine, ii fura.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru AFR81):

Nu fura nimeni pe nimeni pur si simplu n-ai dreptul sa abuzezi pe nimeni fizic cat si psihic daca nu esti in stare sa respecti legile stai in Romania, aici e permis orice

| AFR81 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Stai sa ne intelegem. Ceea ce se intampla in tarile nordice este o exagerare cumplita si un abuz in adevaratul sens al cuvantului. Chiar daca eu nu as da niciodata intr-un copil pentru ca nu sunt genul, o palma usoara este parte a educatiei acestuia. Crede-ma, o mama s-a chinuit cu acel copil noua luni, iar urmele nasterii se vor vedea pe corpul ei toata viata. O mama sau un tata au o multime de griji si responsabilitati pe cap, este imposibil sa nu existe momente in care sa ridice tonul la copil sau sa il "atinga" putin. Este o barbarie sa iei copilul din sanul acelei familii si sa-l duci intr-un loc unde, cu siguranta, nu ii va fi bine. O palma nu este abuz, nici psihic, nici fizic, iar daca limita asta nu e intrecuta, atunci nu e nicio problema. Evident, sunt de acord cu masuri impotriva parintilor care isi bat, in adevaratul sens al cuvantului, copiii, insa unele tari chiar au luat-o razna. Ma bucur ca noi, romanii, inca suntem cu capul pe umeri. Existau momente cand si parintii mei, eu obraznic fiind, imi mai aplicau cate o corectie. Daca m-ar fi luat cineva de langa ei in acele momente, mi-ar fi distrus viata iremediabil.

| Themysteriouscat a răspuns:

Sa crezi ca exista o rasa pura de oameni este putin infantil.Hitler thought the same ))
Suntem toti oameni si suntem toti egali, no matter the race.

| stokeMake a răspuns:

Habar nu am, ca Scandinavia este Suedia, Danemarca acolo exista rase puri de oameni?