| anonim_4396 a întrebat:

In urma unei imperecheri om-cimpanzeu, poate rezulta un hibrid? Adica, e genetic posibil? Ca auzisem de unul, Oliver, se specula ca asta ar fi. Dar, stiintific vorbind, se poate naste un pui viu dintre un om si un cimpanzeu?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Nu este posibil.

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

E imposibil. Cred ca nici nu prinde sarcina; sunt specii diferite. Merge intre magar si cal, dar parca aia seamana mai mult unul cu altul.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu stiam ca tine de numarul de cromozomi care trebuie sa fie egali. Dar nu este posibil, parerea mea. Ar trebui sa raspunda un medic.

| mariusres a răspuns:

Nu, speciatia nu e posibila intre oamnei si cimpanzei chiar daca facem parte din aceeasi clasa de primate :hominidele. Diferentele genetice nu sunt foarte mari, dar sunt suficiente incat sa nu permita imperecherea acestor doua animale.

| scepticul a răspuns:

Suntem 99% identici cu cimpanzeii d. p. d. v. genetic, dar totusi, au trecut milioane de an de cand ne-am separat din stramosul comun, imperecherea nu este posibila.

| MihaiA a răspuns:

Nu cred.

| Bogdan_2206 a răspuns:

DA Sepoate naste un pui viu dintre un om si un cimpanzeu.

| blondina1964 a răspuns:

Avem dovada palpabila! BASESCU!