| Deejay9051 a întrebat:

Inertia-de ce un caine cand iese din apa se scutura? wtf repede

5 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pentru ca sa indeparteze apa de pe blana. Ce e asa un mister?
Ce vrei sa spui cu inertia?

| soupflood123 a răspuns:

Inertia 1: Apa din blana cainelui se opune fortei centrifuge care apare ca urmare a rotatiei trunchiului;
Inertia 2: O data ce a primit suficienta energie pentru a invinge Inertia 1, apa dobandeste o noua inertie care o va trimite in mediul inconjurator.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

SIMPLU si LOGIC, numai asa se pot "sterge" ei fiindca nu pot folosii prosop si daca raman uzi ii manaca pielea.

| Takocska a răspuns:

Ca nu ii place sa fie ud