| ZuZucy a întrebat:

Dupa ce iese cainele din apa se scutura. De ce?

Răspuns Câştigător
| kakolukia a răspuns:

Pai tu dupa ce iti faci dus nu te usuci sau pur si simplu stai cu parul ud(exact cum il ai dupa ce iti faci dus)? Eu cred ca se scutura ca sa se usuce si sa nu mai aibe sentimentul ala ca au ceva greu pe ei(apa).big grin

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Că nu îi place, să fie foarte ud, pe uscat, când se scutură "scapă" de o parte din apă.
Și vara dacă știi, bate vântul și dacă nu s-ar scutura, șansele să răcească, ar fi mai mari.
Imaginează-ți că tu te-ai îmbrăca vara, cu un pulovăr ud sau cu o jachetă de lână udă, nu cred că ți-ar place.

| mgtow a răspuns:

Vrea sa se usuce si nu-i place sa stea umed asa cum tu te usuci dupa ce iesi din baie cu prosopul ca sa nu racesti iarna si vara ca sa nu lasi urme de apa prin casa.

| Eღilia62 a răspuns:

Sa se usuce, ca el nu se poate sterge cu prosopul, ca noiwinking

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Sa se usuce

| Bubu1234 a răspuns:

laughing Foarte simplu. Pentru ca nu suporta apa.

| IuliaMihaella a răspuns:

Nu-i place sa fie ud happy.

| Lex169 a răspuns:

Nu-i place sa fie ud.

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Eu zic sa iti ti raspunsurile pentru tinehappy:* in primul rand uite in ce hal scrii... in al doilea esti analfabeta iar al treilea rand raspunsul e mai mult decat stupid

| cromartie a răspuns:

Sa se usuce

| CreatzaTahBah a răspuns:

Aici e vorba despre inertie...Se scutura deoarece isi pastreaza starea de miscare...si nu mai dati comm-uri rautacioasehappy

| Rotaru_Robert_1998 a răspuns:

Nu stiu

| DDeea100 a răspuns:

Eu cred ca se scutura deoarece vrea sa scape de umezeala care i-a ramas printre blana. Apropo, TU NU TE USUCI NICIODATA DUPA CE IESI DE LA DUS? CE FATA...