| anonim_4396 a întrebat:

Inghetata e sanatoasa?

Răspuns Câştigător
| A98 a răspuns:

Are foarte multe grasimi.Acum depinde si de inghetata.

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ca orice aliment cand nu e consumata in exces.

| EmaS a răspuns:

Poate ca ingrasa, dar mie imi place.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, e nebună!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu e sanatoasa, dar e foarte gustoasa.

| DBlack a răspuns:

In exces, logic ca nu-i sanatoasa happy. dar nu o sa mori daca mananci si tu ca omul o inghetata pe zi happy. sau hai sa zic 2

| Nicoleta a răspuns:

Cea cumparata nu e chiar deloc.

| Azazel_2358 a răspuns:

Ingetata e buna daca ne luam dupa toti nutritonisti n-am mai manca nimiclaughing

| LemonCandy a răspuns:

Nu laughing Te ajuta doar sa te racoresti cand e cald smug Si e delicioasaa love struck
smug Toata lumea mananca inghetata. big grin

| Andruşcă a răspuns:

Uite, daca e sa o luam cu "asta e sanatos" ajungem la concluzia ca absolut toate chestiile comestibile sunt nesanatoase.
Nici un aliment nu iti va provoca absolut nici un rau atata timp cat nu il consumi in exces.

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

nu cred ca e sanatoasa, adica nu este nici ca shaorma, inghetata o manaci ca este buna.
da' stiu eu ce nu este sanatos(nu ma refer la shaorma sau chebab) :nu mi se pare ca ar fi sanatos sa iti lasi poza aia ciudata la avatarlaughing
ma sperie!worried

| miki10love a răspuns:

Nu este rolling on the floor dar cine nu o mananca rolling on the floor

| BugsBunny_8643 a răspuns:

Cea facuta in casa iti dau eu retete:
Profiterol:

Timp de preparare:

1 ora si 30 minute (complexitate redusa)

Ingrediente:
Inghetata (preferata )
Gogosele (ecler cu margarina Rama)
sos de coicolata
frisca
crema de vanilie (pentru umplut gogoselele)

Mod de preparare:
se aseaza ca baza 3 gogosele(toate gogoselele se vor umple cu crema de vanilie)peste ele se aseaza3 bile de inghetata.Iar 2 gogosele, 2 bile de inghetata.In varf 1 gogosica.Se decoreaza cu frisca, si sos de ciocolata
Am cumparat 1 cutie de nutela, am subtiat crema cu putin lapte, asa a rezultat sosul de ciocolata
Inghetata de mure
Timp de preparare:
15 minute (complexitate redusa)

Ingrediente:
1, 5 kg de mure
250 -500 g de zahăr(dupa gust)/îndulcitor
100 g de smăntână groasă/iaurt gros
1 lămâie(suc)

Mod de preparare:
Mixeaza murele şi strecoară sucul. Presează lămâia şi adaugă sucul peste cel de mure.
Adaugă zahărul şi amestecă saăse dizolve. Pune si smântâna.
Pune amestecul în cutii de plastic la congelator sau la sorbetieră

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E pe naiba.e racita.ca daca era infierbantata, era moale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Andruşcă, mie îmi place cucuta, să-mi fac ceai din ea. Și nici nu o să-mi facă rău.

| mihaela123A a răspuns:

Nu,nici frisca nici ciocolata si multe alte nu sunt. funda?