| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca inghetata este sanatoasa? Ce aduce ea benefic organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Beneficii nu prea aduce, creste glicemia avand in vedere ca are foarte mult zahar, deci sanatoasa nu prea este.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dacă o iei din comerț clar nu e sănătoasă, conține tot felul de e-uri, coloranți, zahar cu toptanul și tot felul de prafuri. De preferabil sa ai mașina ta de înghețată și să o faci din fructe și smântână după bunul plac.

| Donsavas a răspuns:

Nu e sănătoasa, doar iti mărește "colaceii"