| alecs871 a întrebat:

Intrebare : cuvantul NOUA din "Spitalul Noua" se refera la o cifra sau la un pronume personal?

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In perspectiva mea, se refera la o cifra, nu stiu unde vezi tu un pronume bahhh inteligibilule!laughing.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E numeral, frate! Sare in ochi.
Ai baut cumva apa de la caine?

| psiholoaga a răspuns:

Pai, vezi vreun sens in apropierea asta de cuvinte, daca ar fi pronume? Ia gandeste putin.

| cîrne a răspuns:

De ce, planuiesti sa le faci o vizita? ai grija sa nu te integrezi.

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Se refera la cifra. Daca se referea la pronumele personal ii spunea "Spitalul Nostru"tonguelaughing
Pa pa si Bafta!

| stetoscop a răspuns:

Peste tot in tara se numeste Spitalul 9, iar in Oradea se numeste Spitalul 6.

| adsfsf a răspuns:

La cifra.

| putzulica a răspuns:

La o cifra

| kitty_2130 a răspuns:

La o cifra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cifra 9. E vorba de spitalul de nebuni, care avea numarul 9 (cred ca si acum mai are).