| Februar30 a întrebat:

Intrebare existentiala: de ce stati pe TPU?
Incep sa cred ca prezenta mea pe site este inutila.
Multe intrebari sunt de asemenea inutile, adica nu reprezinta cu adevarat o problema pentru cel care intreaba.
Raspunsurile mele nu cred ca ajuta cu adevarat pe nimeni, asa ca pot foarte bine sa nu mai raspund.
In mintea mea TPU este ca un copac uscat, pe un drum pustiu, ca in poza.
Cred ca e inca o manifestare a depresiei.
Noapte buna.

Răspuns Câştigător
| LaylaYvette a răspuns:

Exact, cel mai greu este sa stii cand sa te opresti. Incearca meditatia, o sa te faca mai constient de momentul prezent si de ce are nevoie mai exact trupul tau. Stiu ca poate parea un bullshit, dar eu am ajuns sa fac lucrurile cu placere doar cand am realizat care e scopul pentru care corpul si mintea mea vrea sa le fac. Daca te epuizezi scriind raspunsuri pe TPU si nu te opresti la unul singur care sa cuprinda, de fapt, toata energia reala pe care vrei sa o investesti in site, atunci acesta dorinta superba de a ajuta oamenii o sa devina un chin pentru ca tu nu iti iei un moment sa o apreciezi si sa realizezi ca acel mic raspuns te face fericit.

64 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru Green66):

Faptul ca stai acasa nu are treaba ca ai da raspunsuri proaste. Jumatatea nu o gasesti aici, o gasesti pe site-uri de matrimoniale, 95 % din oamenii de aici au parteneri, mai ales fetele, iar care n-are si nici nu a avut, are probleme, si tu nu o sa vrei pe cineva cu probleme, bine sa fie de la 13 ani in sus, nu de 6 ani.

La matrimoniale sunt tot oameni ca si in real, toti vor relatii deci sunt liberi, ai de ales, daca iti place cineva si te place, vb 1-2-3-4 zile pe net si apoi va dati intalnire in real si vezi ce iese, nu se sta 5 ani pe net, ca aia e tampenie.
Iar prostia aia ca nu sti peste cine dai, si in real nu sti peste cine dai.
Daca arati bine, iti gasesti f rapid acolo sau in real.

| Mosotti a răspuns (pentru LaylaYvette):

Tot ce aduce placere are sens, la general zic! Fie forum, fie orice.
Pai aia care din cauza constientizarii inutilitatii nu isi traiesc viata au mari probleme psihiatrice sau psihologice, un om bine reglat isi traieste clipa fara sa isi puna probleme de genul asta.

Da, si eu stiu ca viata in sine e inutila, dar asta nu ma impiedica sa ma bucur de ce am si de ce ma pot bucura ca sa ma simt bine.
Ca daca nu e placere, pentru ce mai traiesc?! Atunci chiar as trai degeaba.

Eu nu o sa inteleg niciodata ce motivatie au aurolacii care vor fi mereu in mizerie, foame, frig sa mearga mai departe! Ca sa se chinuie de maine iar? Ciudat. Dar sunt masochisti precis.

| Mosotti a răspuns (pentru TLF92):

Nu ai cititi atent, a zis "uneori vreau sa rad sau sa plang", fara legatura cu cineva, nu a zis ca vrea sa rada de cineva cu probleme.
Iar faptul ca ii place sa vada pe altii mai prost-i ca el, ii place ca se amuza cand ii vede tembeli asa, nu ca rade de cineva cu probleme.
Si sa vada mai destepti ca sa aiba ce invata de la ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Somn ușor.