| anonim_4396 a întrebat:

*Intrebare stearsa*

Răspuns Câştigător
| InspirVid a răspuns:

La faza cu "asa te-ai nascut" e gresit spus. toti ne nastem cu acceasi capacitate psihica. Unii dintre noi raman copii pana la varste inaintate, altii vor sa se maturizeze din timp, dar aici apar si probleme. Ma stiu pe mine care am fost fortat sa ma maturizez din cauza problemelor financiare/familiare, dar apare o perioada cand te intorci la copilarie. Am 20 ani si iubesc lucrurile pe care le faceam cand eram copil. Acum depinde de fiecare cum percepe anumite lucruri. Niciodata nu esti indeajuns de matur ca sa poti sa iei o decizie corecta indiferent ca ai 12 ani sau 40 ani happy Si multi doctori sustin ca un copil care vrea sa devina adult se dezvolta mult mai repede fizic decat o persoana care isi traieste copilaria cum trebuie. Echilibru nu o sa existe niciodata intre psihic si trup happy Cineva spunea intr-o melodie "Sunt un copil de 16 ani captiv in corpul unui 25" deci... Acum tu decizi cat esti de matur tongue Pace!

11 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Daca.Si daca te inseli, si de fapt lucrurile stau exact invers?

| Necrophagist a răspuns:

Pe baza unui test de internet sau pe ce?

| Jeremy1 a răspuns:

Una dintre cele mai mari cretinitati nascocite vreodata. Dimpotriva, extrem de multe fete (atentie, nu generalizez) sunt mult mai copilaroase decat sexul opus si deseori iau decizii necugetate si se comporta infantil. Spun asta pe baza realitatii (adica ce am vazut eu in destui ani) si nu pe regurgitari ale unor persoane cu un nivel foarte scazut al ratiunii.

| Bastet a răspuns:

Teste de persoalitate? clopoţel cumva?

| simina a răspuns:

Am citit candva o carte despre un om care suferea de acelasi sindrom pana cand si-a dat seama ca totul era de la faptul ca citise foarte multe carti care-i deschisesesra alte orizonturi de gandire decat unui om care nu citea dar... ajunsese si la concluzia ca devenise si foarte nefericit asa ca si-a carat toate cartile in camp si le-a dat foc sperand sa scape de starea jalnica in care se afla.Desigur ca asta nu s-a intamplat dar in campul acoperit de zapada a gasit o pisica fara un picior pe care a luat-o acasa la caldura.Si tata avea o expresie... fericiti cei saraci cu duhul!

| brandiburu a răspuns:

Si cum ai constatat tu ca esti mai "batran" cu 6 ani fata de trup? Pe ce baza?

| lulu_5281 a răspuns:

Nu inteleg ce explicatie vrei Tu esti mai dezvioltat psihic sau ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Bastet,@laura,nu a fost un test online.Foarte multe persoane mi-au spus asta si chiar eu am constatat.Asa ca mai moale cu misto-urile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiti decat sa intimidati bine...

| laura_7620 a răspuns:

Nu,inseama ca esti mai matura.Eu mi-am facut testul(am 15 ani) si mi-a iesit varsta pshihologica de 37 de ani.

| laura_7620 a răspuns:

Ma,eu nu am zis asta la misto...da daca asta ai inteless...straight faceimi pare rau