| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea este de fapt: exista macar astfel de fiinte cu care macar teoretic ne-am putea intalni? Adica nu am vazut niciodata fiinte 2D. Eu cred ca exista decat fiinte 3D si atat.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E relativ.Percepția omului poate fi și eronată față de realitate.De asta, de exemplu când vezi un om la Tv, ți se pare că e în 3D, deși real e în 2D, dar cum ochiul uman poate fi păcălit, rezulta o percepție eronată asupra realității.Pe asta se bazează iluzionismul, nu?

| Jay1 a răspuns:

Energetic, a treia dimensiune este un loc unde vibratiile foarte joase intaresc iluzia separarii, dualitatii si al liberului arbitru.
In 3D, chiar credem ca viata noastra este bazata pe coincidente si ca nu exista destin?

| dragosnila233 a răspuns (pentru Jay1):

Ma voi reincarna in fluture alpha albast

| Jay1 a răspuns (pentru dragosnila233):

Posibil, e o idee fantastică in fluture.

De ce nu?

| dragosnila233 a răspuns (pentru Jay1):

Voi fi mancat viu de o tarantula Orange baboon